Porozumienie ws. realizacji projektu Bohema w Warszawie

2016.02.03

OKAM i Miasto St. Warszawa podpisały porozumienia w sprawie wdrożenia optymalnych rozwiązań komunikacyjnych związanych z realizacją inwestycji mieszkaniowo-handlowej Bohema, realizowanej przez grupę OKAM. W efekcie Bohema zostanie połączona pasażem ze stacją Metra Szwedzka oraz zostanie połączona siecią zjazdów z ulicą Strzelecką.

Projekt Bohema powstanie na warszawskiej Pradze, na terenie fabryki Pollena przy ulicy Szwedzkiej. Inwestycja składała się będzie z części mieszkaniowej, którą tworzyły będą nowe obiekty, ale nawiązujące swoją architekturą do starych zabudowań fabryki i najbliższego sąsiedztwa. Docelowo w ramach kompleksu powstanie około 900 mieszkań.

Od strony skrzyżowania ulic Szwedzkiej i Strzeleckiej, gdzie znajdują się stare budynki, powstanie kompleks handlowo-usługowy. Parter zostanie zagospodarowany pod unikatowy Food Market, który nawiązywał będzie do tradycji targów praskich. Wewnątrz kwartału zaplanowano otwartą dla przechodniów przestrzeń, gdzie klimat tworzyć będą restauracyjki, sklepy oraz miejsce udostępniane na wydarzenia o charakterze kulturalnym i społecznym.

Bohema to inwestycja, która wymyka się tradycyjnym klasyfikacjom: bo to nie tylko mieszkania, nie tylko powierzchnia handlowa i biurowa. To przestrzeń miejska, która oprócz pełnienia tych funkcji nawiązuje do tradycji miejskich placów, gdzie toczyło się życie społeczne


- podkreśla Arie Koren, CEO OKAM Capital

Oddanie do użytku pierwszych mieszkań oraz modernizacja pierwszych obiektów zabytkowych planowane jest na 2018 rok.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.