Pierwszy biurowiec Browarów Warszawskich z wiechą

2018.05.24

23 maja odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na pierwszym biurowcu, który powstaje w ramach inwestycji Browary Warszawskie. Inwestorem projektu jest spółka Echo Investment.

Pierwszy biurowiec Browarów Warszawskich osiągnął już swój najwyższy punkt konstrukcyjny, co oznacza, że bryła budynku jest już gotowa i można prowadzić prace wykończeniowe. Tradycyjna wiecha została zawieszona na trzynastej kondygnacji biurowca, który ma zostać oddany do użytku z końcem roku, a pierwszy najemca, L’Oréal Polska wprowadzi się na przełomie 2018 i 2019 roku.

Powstający biurowiec mieści się przy Bramie Browarów, a jego szklana okładzina o satynowej powierzchni ma sprawiać wrażenie lodu skrzącego się w słońcu. W projekcie aranżacji wnętrz znajdziemy wiele perełek - między innymi sufit ze szklanych butelek, jako bezpośrednie nawiązanie do historii dawnych browarów. Ściany w holu głównym oraz w holach na piętrach pokryje unikatowy materiał produkowany tylko przez jedną firmę w Niemczech. Przed biurowcem znajdzie się zielony plac z fontannami, na którym będzie można odpocząć czy napić się kawy. Miejsce to przeznaczone jest nie tylko dla pracowników firm mających tu biura, ale także dla wszystkich warszawiaków.

Łączna powierzchnia biurowa pierwszego obiektu Browarów Warszawskich wynosi prawie 13 000 metrów kwadratowych. Parter biurowca zostanie zagospodarowany pod kawiarenki, restauracje oraz sklepy. Z kolei na dachach stopniowo wznoszących się kondygnacji znajdą się zielone tarasy.

Inwestycja na terenie Browarów Warszawskich przebiega zgodnie z harmonogramem. Kompleks zlokalizowany jest między ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną i połączy w sobie nowoczesność z pięknem historii tego miejsca. Łącznie Browary Warszawskie zaoferują cztery budynki biurowe, pięć budynków mieszkalnych, ponad 8 000 mkw. przestrzeni przeznaczonej na usługi, restauracje, sklepy oraz miejsca publiczne ze skwerkami, uliczkami i przestrzenią pełną zieleni.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.