Mostostal rozpocznie budowę budynku na terenie Browarów Warszawskich

2016.11.18

Mostostal Warszawa pozyskał kontrakt przy realizacji warszawskiej inwestycji na terenie dawnych Browarów Warszawskich. Kontrakt o wartości około 9 milionów złotych został podpisany ze spółką Echo Investment, która jest inwestorem projektu.

W ramach podpisanej umowy, Mostostal Warszawa wykona stan surowy pod budynek mieszkalny, w którym zaplanowano 90 mieszkań o łącznej powierzchni 4 400 metrów kwadratowych. Na parterze obiektu o zróżnicowanej wysokości 5-,6- i 7 kondygnacji, znajdzie się sześć lokali handlowo-usługowych, natomiast pod budynkiem hala garażowa.

Budynek powstanie na terenie dawnych Browarów Warszawskich, na rogu ulicy Wroniej i projektowanej ulicy Krochmalnej.

Teren w kwadracie ulic: Grzybowska-Wronia-Chłodna-Krochmalna o łącznej powierzchni 4,4 ha, został zakupiony przez Echo Investment w 2014 roku 42 mln euro. Zgodnie z obowiązującym Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego na działce może powstać zabudowa biurowo-mieszkalna. W wieloletnich planach właściciela terenu są inwestycje o wartości około 1 mld zł.

Łączna powierzchnia wielofunkcyjnego kompleksu, który powstanie na terenie dawnych Browarów Warszawskich wyniesie 100 000 mkw. Echo Investment zaplanowało budowę kilkunastu budynków, w których znajdzie się około 1000 mieszkań oraz obiektów biurowych o powierzchni 50 000 mkw. wraz z przestrzenią handlowo-usługową.

Koncepcję architektoniczną kompleksu przygotowała pracownia JEMS Architekci.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.