Most na Pragę - wykonawca rozpoczął palowanie


2022.03.23
Autor: Urbanity.pl
Powstaje most pieszo-rowerowy, który połączy bulwary z Pragą i stanie się najdłuższym tego typu obiektem w Polsce - dłuższym nawet od londyńskiego Millennium Bridge.

Sprzyjająca aura sprawia, że bez przeszkód może trwać budowa mostu pieszo-rowerowego przez Wisłę. Od początku roku na praskim brzegu Wisły trwało przygotowanie zaplecza budowy nowego mostu oraz terenu pod inwestycję. Teraz oficjalnie rozpoczęły się zasadnicze prace budowlane, które potrwają do 2024 roku.

Nowy most w Warszawie zepnie ze sobą oba brzegi rzeki i połączy Bulwary z Pragą na wysokości ulic Karowej na lewym brzegu i S. Okrzei na prawym brzegu. Rada m.st. Warszawy przyznała już pieniądze na przebudowę ulicy S. Okrzei na przedłużeniu nowego mostu.

Wykonawcą inwestycji jest firma Budimex, która roboty zaczęła po praskiej stronie od palowania, czyli stworzenia fundamentów przyszłego mostu. Konstrukcja przeprawy opierała się będzie na siedmiu żelbetowych podporach, a obecnie trwa stawianie fundamentów pod pierwszą z nich – przez ostatnie dni wbito już 43 pale pod pierwszą podporę. W kolejnych dniach ruszą także prace przy budowie przyczółku mostu na lewym brzegu Wisły.

Most na Pragę będzie najdłuższym tego typu obiektem w Polsce. Będzie miał 452 metry długości i służył będzie pieszym i rowerzystom.

Komentarze


  • Rosołek
    Gość
    2022-03-24 06:52:56
    Świetne miejsce widokowe na trochę zapomniany Pomnik Kościuszkowców. Tak jakoś wyszło ;)

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.