Trwa budowa kładki pieszo-rowerowej na Wiśle. Nowe zdjęcia z budowy.


2023.09.05
Autor: urbanity.pl
Proces budowy osiągnął kolejny etap, a dotychczas montowane elementy przeprawy znajdują się na obu jej przyczółkach. Od sierpnia montaż odbywa się z wykorzystaniem specjalnej platformy umieszczonej na środku rzeki Wisły.

Proces budowy osiągnął kolejny etap, a dotychczas montowane elementy przeprawy znajdują się na obu jej przyczółkach. Od sierpnia montaż odbywa się z wykorzystaniem specjalnej platformy umieszczonej na środku rzeki Wisły.Elementy mostu są transportowane na miejsce barkami, które są wodowane pod mostem Świętokrzyskim lub na placu budowy po stronie praskiej. Przeniesienie kolejnego fragmentu na docelowe miejsce, jego podniesienie i osadzenie na podporze mostu zajmuje około godziny. Istotną operacją była także instalacja kilkudziesięciometrowego żurawia, który znajduje się w nurcie rzeki i służy do unoszenia stalowych elementów z barki oraz przenoszenia ich na gotowe podpory.Prace są również kontynuowane na obu brzegach rzeki, obejmując projekt przebudowy ulicy Okrzei na Pradze oraz planowanie naziemnego przejścia przez Wisłostradę na wysokości ulicy Karowej. Ogłoszono przetarg na wybór projektanta tych inwestycji, i wpłynęły już dwie oferty, które mieszczą się w ustalonym budżecie.

Most pieszo-rowerowy, łączący brzegi Warszawy na wysokości ulic Karowej i Stefana Okrzei, jest obecnie w fazie realizacji. Jego planowana długość wynosi 452 metry, co umożliwi pieszym pokonanie go w zaledwie 6 minut, a rowerzystom przejechanie w zaledwie 2 minuty. Planuje się ukończenie nowego mostu pieszo-rowerowego na wiosnę 2024 roku.

Komentarze


 • Wrrrrr
  Gość
  2023-09-05 19:55:11
  Wydaje się, że ruch na kładce sparaliżuje ścieżkę rowerową po praskiej stronie. Coś tam wąsko i ciasno.

 • Piękny pomnik
  Gość
  2023-09-06 12:46:25
  Rafał piękny pomnik pieszo rowerowy buduje...

 • Kartachas
  Gość
  2023-09-06 13:53:20
  Fajnie, że Warszawa zmierza w tym kierunku. Oczywiście zawsze znajdą się powody do narzekania, ale napewno nie można zarzuć miastu stagnacji! <b>SUPER!</b>

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.