Immobel oddaje Cedet i rozpoczyna Central Point

2018.05.17

Zakończyła się rewitalizacja i rozbudowa budynku biurowo-usługowego Cedet, który zlokalizowany jest przy ulicy Kruczej 50 w Warszawie. 16 maja br., odbyło się oficjalne otwarcie biurowca. Inwestorem jest Immobel Poland.

Kosztująca przeszło 400 mln euro warszawska inwestycja, na nowo stała się wizytówką Warszawy i miejscem spotkań dla mieszkańców. W obiekcie zachowane zostały oryginalne fundamenty budynku oraz słupy, natomiast zabytkowa bryła budynku została odtworzona. Na elewacji Cedetu ponownie zainstalowany został neon z charakterystyczną strzałką, będący odwzorowaniem pierwowzoru z lat 50. XX w. Na budynku zainstalowany zostanie w lipcu także neon z literami CeDeT, który będzie nawiązaniem do historycznego neonu CDT

Ze względu na rozmach i dbałość o odwzorowanie najmniejszych szczegółów budynku, inwestycja realizowana była przy ścisłej współpracy z Biurem Stołecznego Konserwatora Zabytków i firmą Arcadis, która nadzorowała proces drobiazgowego odtwarzania wszystkich elementów

Cedet obecnie dysponuje powierzchnią całkowitą na poziomie 22 000 metrów kwadratowych, z czego powierzchnia handlowo-usługowa wynosi 20 000 mkw. 7-kondygnacyjny budynek z czterema kondygnacjami podziemnymi oferuje również 138 miejsc postojowych.

Wśród najemców części handlowo-usługowej znajdą się takie firmy jak Smyk, który powróci do swojej pierwotnej siedziby z flagowym salonem o powierzchni ponad 1 400 mkw. W Cedecie otwarty zostanie również sklep sieci drogerii Rossmann, Apteka Europejska, oraz T-Mobile. W budynku funkcjonował będzie także klub fitness sieci Zdrofit oraz nowa kawiarnia Costa Coffee. Od strony skrzyżowania ulicy Brackiej z Al. Jerozolimskimi pojawi się supermarket o powierzchni ponad 1 400 mkw. na poziomie -1 i prawie 200 mkw. na parterze, jednak nazwy sklepu inwestor nie zdradził.

W części biurowej Cedetu swoją pierwszą w Centralnej Europie przestrzeń do pracy wspólnej otworzy z kolei firma WeWork, która będzie funkcjonowała na powierzchni ponad 4 000 mkw. na dwóch poziomach. Do budynku przeprowadzi się również firma Immobel Poland. Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za wynajem inwestycji jest JLL.
Firma wmurowała też kamień węgielny pod wieżowiec Central Point.

Generalnym wykonawcą budynku była Korporacja Budowlana Doraco, która zrealizowała zadanie w oparciu o projekt przygotowany przez pracownie AMC – Andrzej M. Chołdzyński i RKW Rhode Kellermann Wawrowsky.

Wraz z zakończenie realizacji tej inwestycji, Immobel Poland rozpoczął budowę kolejnego biurowca w Warszawie - Central Point. Budynek ten powstaje przy skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Na 22-kondygnacjach o łącznej powierzchni 19 100 mkw., znajdzie się 18 000 mkw. biur oraz 1 100 mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Oddanie do użytku biurowca Central Point zaplanowano na 2020 rok.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.