Zatrudniają ponad 20 tys. pracowników w ponad 30 krajach na całym świecie. Equinor otwiera biuro w Warszawie


2022.11.21
Autor: Bartosz Motorek
Lista najemców biurowca Central Point u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej w Warszawie powiększyła się o międzynarodowy koncern i jeden z największych producentów energii na świecie.

Do stołecznego budynku biurowego Central Point u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, tuż nad wejściem do metra wprowadzi się międzynarodowa firma Equinor (dawniej Statoil). Jeden z największych producentów energii na świecie, którego portfolio obejmuje ropę, gaz, a także odnawialne i niskoemisyjne źródła energii, wynajęła całe 14. piętro biurowca, do którego wprowadzi się w grudniu br. W transakcji doradzała firma CBRE.

Equinor zatrudnia ok. 21 tys. pracowników w ponad 30 krajach na całym świecie. W Polsce firma skupia się przede wszystkim na morskiej energetyce wiatrowej i wraz z Polenergią rozwija jedne z najbardziej zaawansowanych projektów morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. Za pośrednictwem spółki Wento inwestuje także w lądowe odnawialne źródła energii – wielkoskalowe farmy fotowoltaiczne oraz wiatrowe.

Central Point to nowoczesny biurowiec należący do belgijskiego dewelopera Immobel w ścisłym centrum miasta. Budynek znajduje się bowiem na skrzyżowaniu dwóch głównych warszawskich ulic – Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej, w miejscu, w którym przecinają się dwie linie metra. Biurowiec oferuje prawie 20 000 mkw. przestrzeni do pracy. Najemcy Central Point mają do dyspozycji m.in. infrastrukturę dla rowerzystów, punkty ładowania pojazdów elektrycznych i szybkobieżne windy.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.