Gotowy najwyższy biurowiec w Browarach Warszawskich. Jak wygląda budowa pozostałych budynków?

2020.04.28

Gotowy jest już budynek komercyjny Biura przy Willi, który stanowi część inwestycji browary Warszawskie. W biurowcu swoją siedzibę będzie miała firma WeWork.

Zakończyła się budowa nowoczesnego biurowca Biura przy Willi, który jest najwyższym budynkiem komercyjnym w kompleksie Browary Warszawskie. To w nim mieściła się będzie wkrótce siedziba WeWork. Inwestorem jest firma Echo Investment.

Browary Warszawskie to wielofunkcyjna inwestycja, która łączy w sobie funkcję mieszkaniową, biurową oraz handlowo-usługową. Gotowe są już Biura przy Willi, natomiast zaawansowane prace wykończeniowe prowadzone są w Apartamentach przy Bramie, Apartamentach przy Warzelni oraz największym biurowcu – Biurach przy Warzelni.

Inwestycja firma Echo Investment powstaje na działce o powierzchni prawie 4,5 ha w kwartale ulic Grzybowska, Krochmalna, Wronia i Chłodna na Woli. Łączna powierzchnia Browarów wyniesie blisko 100 000 mkw. Ponad połowę powierzchni w kompleksie zajmą biura. W grudniu 2018 roku oddany został do użytku budynek Biura przy Bramie, do którego wprowadziły się takie firmy jak L’Oreal, WeWork, EPAM Systems Poland oraz Sony Interactive Entertainment..

W kwietniu br., wydane zostało pozwolenie na kolejny biurowiec - Biura przy Willi. 55-metrowy budynek oferuje ponad 16 000 mkw. powierzchni do wynajęcia. Budynek wyróżnia całkowicie przeszklona elewacja, w której niczym w lustrze odbijają się okoliczne budynki. Dodatkowo na całej powierzchni zastosowano wielkoprzestrzenną, porządkującą „kratę”, którą tworzą ciemne, aluminiowe profile fasadowe. Załamania bryły, podcienia wejściowe oraz witryny podkreśla miedziana okładzina w kolorze piwnego słodu.

W parterze budynku mieszczą się lokale usługowe, w tym mieściła się będzie także dwupoziomowa adriatycka restauracja Pjaca oraz kawiarnia. Najemcy oraz warszawiacy będą mogli je odwiedzić już pod koniec 2020 roku.

Gotowe dwa biurowce oraz pierwszy miejski plac otwierają i zapraszają do serca całej inwestycji – historycznych Piwnic dawnej Leżakowni oraz Rynku Warzelni. Wschodnia ściana biurowca stanowi pierzeję nowopowstającej ulicy Haberbuscha i Schielego.

Biurowiec Biura przy Willi już na etapie projektowania otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Za projekt budynku odpowiada pracownia JEMS Architekci.

Tuż przy budynku Biura przy Willi powstaje kolejny biurowiec - Biura przy Warzelni, który będzie największym tego typu budynkiem w Browarach Warszawskich. Na ukończeniu jest już niemal fasada biurowca, prace prowadzone są obecnie wewnątrz obiektu. W biurowcu swoje biura będzie miała m.in. Grupa Żywiec oraz kancelaria Allen&Overy. Biura przy Warzelni mają być gotowe w III kwartale 2020 roku.

Ikoną Browarów Warszawskich mają być Apartamenty przy Warzelni, które powstają obok zabytkowego XIX-wiecznego obiektu. Apartamentowiec realizowany jest przy nowym odcinku ulicy Krochmalnej, tuż obok Rynku Warzelni, Placu Śniadaniowego i dawnego Laboratorium. W budynku zaplanowano 76 apartamentów, w tym dwupoziomowe penthouse’y. Na przyszłych mieszkańców czekać będzie m.in. całodobowa usługa Consierge. Apartamenty przy Warzelni mają zostać oddane do użytku w IV kwartale 2020 roku.

Prace wykończeniowe trwają również w Apartamentach przy Bramie, zlokalizowanych wzdłuż ulicy Haberbuscha i Schielego. Gotowa jest już elewacja budynku, w którym powstaje 450 nowych mieszkań na wynajem długoterminowy. Resi4Rent odda je pierwszym najemcom w III kwartale 2020 roku.

Cały kompleks Browarów Warszawskich ma być gotowy pod koniec 2020 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Tomasz313123
  Użytkownik
  2020-04-30 10:45:00
  Zdecydowanie Warszawa potrzebuje więcej takich inwestyji na dużą skalę żeby załatać te puste obrzdliwe miejsca :)

 • Pan Prawicowiec
  Gość
  2020-04-30 12:39:15
  Racja. Ale szkoda że ten budynek nie jest wyższy.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.