Galeria Młociny w Warszawie na starcie


2016.05.04
Autor: Urbanity.pl
Raven sp. z o.o., spółka celowa Master Management Group rozpoczyna realizację Galerii Młociny, warszawskiego kompleksu handlowo-usługowo-rozrywkowego, który powstanie pomiędzy ulicą Zgrupowania AK "Kampinos" a Trasą Mostu Marii Skłodowskiej-Curie.

Galeria Młociny powstanie na na 5-hektarowej działce pomiędzy ulicą Zgrupowania AK "Kampinos" a Trasą Mostu Marii Skłodowskiej-Curie na warszawskich Bielanach. Powierzchnia całkowita kompleksu wyniesie aż 220 000 metrów kwadratowych, na których łącznie funkcjonować będzie około 220 lokali handlowo-usługowych. Dodatkowo w galerii znajdziemy 9-ekranowe kino, klub fitness, kilkanaście restauracji i kawiarni oraz pierwsze w tej części miasta Delikatesy Alma. Dla zmotoryzowanych przygotowany zostanie parking samochodowy na ponad 2000 stanowisk.

Inwestorem oraz agentem odpowiedzialnym za komercjalizację Galerii Młociny jest spółka Master Management Group, która posiada już prawomocne pozwolenie na budowę. W pierwszej kolejności teren, na którym powstanie centrum handlowe, zostanie zabezpieczony i przygotowany do prac budowlanych. Inwestor jest obecnie na etapie wyboru generalnego wykonawcy inwestycji.

Projekt architektoniczny kompleksu powstał w dwóch renomowanych pracowniach architektonicznych - Autorskiej Pracowni Architektury Kuryłowicz & Associates oraz Chapman Taylor. W ramach inwestycji powstać ma ogólnodostępna przestrzeń rekreacyjna z widokiem na Las Młociński. Latem będzie to strefa relaksu z ogródkami restauracyjnymi i infrastrukturą zachęcającą do uprawiania sportu (boiska, ścieżki do biegania), a zimą miejsce na pierwsze w Warszawie lodowisko na dachu.

Oddanie galerii planowane jest na drugą połowę 2018 roku.

Inne wiadomości o Galeria Młociny, Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates, Chapman Taylor International Services, Master Management Group

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.