Dawna fabryka Pollena staje się kompleksem komercyjnym

2019.09.23

Na terenie po byłej fabryce Pollena Uroda na warszawskiej Pradze trwa realizacja inwestycji Bohema - Strefa Praga, która nada tej części miasta zupełnie nowe oblicze. Inwestorem projektu jest Okam Capital.

Bohema - Strefa Praga to inwestycja zlokalizowana przy ulicy Szwedzkiej 20 i skrzyżowania z ulicą Strzelecką na warszawskiej Pradze. Kompleks to projekt typu mixed-use, który powstaje na terenie około 4,3 ha po byłej fabryce Pollena Uroda.

Inwestycja składa się z 13 budynków historycznych, wśród których są m.in. takie obiekty jak warzelnia, glicerynownia i kotłownia z charakterystycznym kominem, który będzie stanowił centrum Bohemy i stanie się znakiem rozpoznawczym miejsca. Jak zapewnia inwestor nazewnictwo istniejących budynków zostanie zachowane. Warszawska inwestycja zakłada również budowę kilku nowych budynków o charakterze mieszkalnym i biurowo-handlowo-usługowym.

Pierwszy etap Bohemy - Strefa Praga obejmuje około 6 800 mkw. powierzchni komercyjnej. Docelowo inwestycja będzie oferowała około 30 000 mkw. powierzchni do wynajęcia.

Komercjalizacją części handlowo-usługowej zajmuje się firma doradcza Knight Frank.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • wislaW
    Gość
    2019-09-25 11:56:03
    Inwestycja ożywi Pragę

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.