Centrum Praskie Koneser wkracza w kolejny etap rewitalizacji

2015.09.24

Za kilka tygodni na terenie dawnej wytwórni wódek Koneser, rozpocznie się budowa części komercyjnej projektu, który ma na celu rewitalizację zabudowy pod nazwą Centrum Praskie Koneser. Kompleks, którego wartość szacowana jest na około 700 mln zł., powstaje na warszawskiej Pradze.

Centrum Praskie Koneser, które znajduje się na terenie dawnej wytwórni wódek Koneser wkracza w kolejny etap rewitalizacji. Do tej pory zrealizowana została część mieszkalna, a za kilka tygodni ruszą prace związane z budową oraz modernizacją budynków, w których zaplanowano biura, hotel, centrum konferencyjne oraz pomieszczenia handlowo-usługowe. Obecnie inwestor jest na etapie wyboru generalnego wykonawcy.

Warszawska inwestycja prowadzona jest przez firmę Liebrecht & Wood, a współinwestorem jest spółka BBI Development i składała się będzie z 25,5 tys. mkw. powierzchni biurowej i 20 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej, która znajdzie się w przyziemiach nowych i zrewitalizowanych budynków.

W ramach inwestycji pod nazwą - Centrum Praskie Koneser - powstanie także centrum konferencyjne o powierzchni wynoszącej 800 mkw., zlokalizowane obok obiektu filtracji. Budynek hotelowy mieścił się będzie od ulicy Ząbkowskiej i składał się będzie z 140 pokoi. Ciekawostką kompleksu będzie pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki.

Miejsca parkingowe zaplanowano w 3-poziomowej podziemnej hali garażowej, która pomieści około 1000 stanowisk.

Całość inwestycji ma zostać oddana do użytku w połowie 2017 roku.

Źródło: Eurobuild CEE

Inne wiadomości o Centrum Praskie Koneser, Liebrecht & wooD Polska, BBI Development NFI

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.