Central Point - wieżowiec nad skrzyżowaniem dwóch linii metra

2018.04.12

Immobel Poland zapowiedział, że w połowie maja br. rozpocznie się budowa nowego warszawskiego wieżowca - Central Point. Na wtedy właśnie zaplanowano wmurowanie kamienia węgielnego.

Belgijski deweloper podał szczegóły swojej najnowszej inwestycji w Warszawie, która powstanie na działce u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Wieżowiec Central Point będzie 22-kondygnacyjnym budynkiem biurowym, uzupełnionym o funkcję usługową.

Całkowita powierzchnia inwestycji wyniesie 19 100 metrów kwadratowych, z czego 18 000 mkw. zajmą biura, a 1 100 mkw. przeznaczonych zostanie na handel i usługi. Biurowiec, który stanie nad skrzyżowaniem dwóch linii metra, został zaprojektowany przez Biuro Projektowe Kazimierski i Ryba oraz paryskie biuro firmy Arquitectonica, odpowiedzialne za fasadę obiektu.

Central Point będzie miał elastyczną aranżację powierzchni piętra biurowego, która wyniesie 939 mkw., a wysokość kondygnacji na poziomie 275 cm. Pod ziemią znajdą się 83 stanowiska parkingowe.

Na połowę maja zaplanowano wmurowanie kamienia węgielnego, co oficjalnie rozpocznie budowę projektu. Realizacja inwestycji potrwa 26 miesięcy, co oznacza, że biurowiec będzie oddany do użytku w czerwcu 2020 roku.


Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Central Point, Biuro Projektów Kazimierski i Ryba, Immobel Poland

Komentarze


  • Exmitt
    Gość
    2018-04-15 11:42:45
    Dobrze że wybudują ale fasada nie zachwyca, chyba kolejny zwykły kanciak

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.