Central Point ma już wykonawcę. Wkrótce start budowy

2019.02.07

Strabag został wybrany na generalnego wykonawcę nowoczesnego biurowca Central Point, który powstanie w Warszawie, u zbiegu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Inwestorem jest firma Immobel Polska.

Central Point to 22-kondygnacyjny budynek biurowy, który zaoferuje 19 300 mkw. powierzchni najmu w standardzie klasy A, z czego 1 100 mkw. zostanie przeznaczonych pod handel i usługi.

Projekt architektoniczny 86-metrowego wieżowca przygotowało Biuro Projektowe Kazimierski i Ryba oraz paryskie biuro firmy Arquitectonica. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Strabag, który rozpocznie budowę w kwietniu br.

Central Point ma zostać oddany do użytku w pierwszej połowie 2021 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Central Point, Biuro Projektów Kazimierski i Ryba, Strabag, Immobel Poland

Komentarze


 • Robert
  Gość
  2019-02-07 14:53:20
  Dziwne rzeczy tu wypisują na temat tej budowy. Przecież budowa biurowca Central Point już wystartowała w kwietniu ubiegłego roku. Plac został ogrodzony i pojawił się na nim ciężki sprzęt do budowy ścian szczelinowych. Potem nagle budowa stanęła, ciężki sprzęt zniknął. A teraz znowu startuje ? Jakieś jaja. Tym bardziej, że ta budowa na tym portalu była zaznaczona na zielono jako realizowana. A potem jakoś dziwnie zniknęła z mapy inwestycji.

 • Kamil
  Gość
  2019-02-07 18:20:06
  Projekt został wstrzymany. Miał problem i wymagał restartu.

 • Kukułka
  Gość
  2019-02-07 20:26:33
  Nic nie było wstrzymane. Szczelinówki zostały zrobione przez jednego wykonawcę a do dalszych prac został wybrany drugi. Zawsze po zrobieniu ścian szczelinowych te budowy trochę stoją. Tak było choćby z the warsaw hub czy warsaw unit (wtedy jeszcze spinaker)

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.