Browary Warszawskie - inwestycja za ponad 500 mln zł

2017.05.10

Za trzy lata na terenach niegdyś jednego z największych browarów Europy, polski deweloper - Echo Investment - stworzy wielofunkcyjną przestrzeń, pełną historycznych odniesień.

W kwartale ulic Grzybowskiej, Wroniej, Chłodnej i Krochmalnej na warszawskiej Woli, Echo Investment wybuduje kilkanaście budynków mieszkalnych i biurowych, które skupione zostaną wokół miejskiego placu.

Najważniejszym elementem Browarów Warszawskich mają być ogólnodostępne przestrzenie, w tym m.in. plac przy historycznym budynku Warzelni, Brama Browarów od strony ulicy Grzybowskiej czy tzw. plac śniadaniowy pomiędzy budynkami mieszkalnymi w północnej części działki.

Wokół nich mieściły się będą restauracje, kawiarnie oraz sklepy i punkty usługowe. Projekt zakłada łącznie aż 15 700 metrów kwadratowych otwartego terenu. Deweloper wybuduje również nowe ulice, w tym nowy odcinek Krochmalnej.

Ważną częścią inwestycji będzie odrestaurowanie fragmentu około 1 750 mkw., XIX-wiecznych piwnic, które zagospodarowane zostaną pod gastronomię i lokale handlowe kultywujące tradycje rzemieślnicze. Nad piwnicami powstanie ogród centralny o powierzchni 1 500 mkw.

Browary Warszawskie to prawie 4,5-hektarowy teren, na którym w szczycie prac budowlanych będzie pracowało nawet tysiąc osób. Obecnie trwa realizacja części podziemnej budynków mieszkalnych. W czerwcu br., pierwszy z budynków, który znajduje się najbliżej skrzyżowania Wroniej i Chłodnej, zacznie piąć się w górę. Będzie miał docelowo siedem kondygnacji. Niebawem rozpocznie się budowa kolejnych trzech obiektów. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do Browarów Warszawskich na początku 2019 roku.

W budynku A niemal wszystkie z 92 lokali znalazły już nabywców. Z kolei w budynku B sprzedaliśmy już połowę ze 181 lokali, mimo że jego budowa dopiero się rozpoczyna


- mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży w Dziale Projektów Mieszkaniowych Echo Investment.

Echo Investment planuje również realizację dwóch połączonych ze sobą budynków, w których znajdą się mieszkania na wynajem. Kompleks oferował będzie także nowoczesne powierzchnie biurowe o standardzie technicznym klasy A w nowych budynkach oraz w historycznych zabudowaniach dawnego browaru, w tym Laboratorium, Warzelni oraz tzw. willi fabrykanta, gdzie dobiegają końca prace restauracyjne prowadzone pod nadzorem konserwatora zabytków.

Echo Investment podaje, że wkrótce ruszy również budowa 11-kondygnacyjnego budynku o szklanej elewacji, który zlokalizowany będzie najbliżej skrzyżowania ulic Grzybowskiej i Wroniej. W dalszej kolejności, wzdłuż ulicy Grzybowskiej powstaną jeszcze trzy biurowce.

Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada pracownia JEMS Architekci. Docelowo w ramach kompleksu powstanie sześć nowych budynków mieszkalnych i cztery nowe obiekty biurowe. Deweloper odrestauruje również trzy budynki zabytkowe. Całość ma zostać oddana do użytku w 2020 roku, a koszt inwestycji szacuje się na ponad 500 mln zł.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.