Biurowiec D48 powstaje przy Domaniewskiej w Warszawie

2016.04.14

Przy skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Postępu trwa budowa budynku biurowego D48, którego inwestorem jest firma Penta Investments. Biurowiec ma zostać oddany do użytku w III kwartale 2017 roku.

Biurowiec D48 oferował będzie ponad 26 000 metrów kwadratowych powierzchni najmu o najwyższym standardzie technicznym klasy A oraz pomieszczenia lokale handlowo-usługowe. Bryła obiektu będzie zróżnicowana - część budynku od strony ulicy Domaniewskiej będzie miała jedenaście kondygnacji, natomiast od ulicy Postępu biurowiec wzniesie się na wysokość ośmiu kondygnacji.

Kondygnacje od 2 do 8 zaoferują nawet do 2 900 mkw. powierzchni biurowej, natomiast kondygnacje od 9 do 11 w dominacie od strony ulicy Domaniewskiej zaoferują około 1200 mkw. powierzchni każda. Na kondygnacjach 7, 9 oraz 10 mieściły się będą przestronne tarasy z widokiem na miasto.

Parter biurowca D48 to lokale handlowo-usługowe o powierzchni wynoszącej około 1800 mkw., na której działały będą m.in. restauracja, kiosk oraz apteka.

Pod budynkiem na poziomach -2 i -1 znajdzie się hala garażowa na 435 stanowisk dla najemców. Z kolei dla gości - na poziomie parteru zostanie udostępniony parking z 45 miejscami postojowymi.

Główne wejście do budynku, wraz z eleganckim i przestrzennym holem recepcyjnym, będzie zlokalizowane od ulicy Postępu.


Podobnie jak wszystkie projekty biurowe realizowane przez Penta Investments - biurowiec D48 zaprezentuje nowoczesną architekturę, przy zastosowaniu najwyższej jakości materiałów i rozwiązań przyjaznych środowisku. D48 będzie certyfikowany w systemie LEED na poziomie Gold, z zastosowaniem szeregu rozwiązań, zapewniających najwyższą efektywność energetyczną budynku


- powiedział Damian Grzywacz, Senior Manager w Penta Investments, odpowiedzialny za inwestycje Penty na rynku nieruchomości w Polsce.

Warszawski biurowiec realizowany jest w systemie Construction Management - firma Hill International została wybrana na Construction Managera tego projektu. Budynek D48 ma zostać oddany do użytku w trzecim kwartale przyszłego roku. Szacowana wartość inwestycji wyniesie około 45 mln euro.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.