Słowacy kupują biurowiec D48 na Mokotowie


2020.04.16
Autor: Urbanity.pl
Najstarsza słowacka firma, świadcząca usługi finansowe od 1991 r. i zarządzająca aktywami na Słowacji i w Czechach to nowy właściciel warszawskiego biurowca D48 na Mokotowie.

15 kwietnia br. Penta Real Estate podpisała umowę z IAD Investments, správ. spol., a.s. dotyczącą sprzedaży nowoczesnego budynku biurowego u zbiegu ulic Domaniewskiej i Postępu w Warszawie. Wartość transakcji nie została ujawniona, ale była to jedna z bardziej istotnych transakcji na mokotowskim rynku biurowym w ostatnich latach.

Biurowiec D48
to pierwszy projekt biurowy Penta Real Estate w Polsce. Budynek, który jest obecnie w pełni skomercjalizowany, został oddany do użytku w sierpniu 2017 roku i oferuje biura w standardzie klasy A.

Budynek biurowy na Mokotowie ma kształt litery L i składa się z dwóch skrzydeł o wysokości 11 i 8 pięter, które oferują łącznie 26 173 mkw., z czego 24 312 mkw. to przestrzeń biurowa, a 1 861 mkw., część komercyjna. Najemcy biurowca D48 mają do dyspozycji dwa poziomy parkingu podziemnego na 435 miejsc postojowych ze stacją ładowania samochodów elektrycznych, 45 miejsc naziemnych dla odwiedzających i około 100 stanowisk rowerowych z szatniami i przebieralniami. Budynek może się pochwalić certyfikatem LEED na poziomie Gold.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.