Dwóch nowych najemców biurowca D48 w Warszawie


2018.04.23
Autor: Urbanity.pl
Kolejnymi najemcami warszawskiego biurowca D48, zlokalizowanego u zbiegu Domaniewskiej i Postępu, zostały spółki Awin i mFinance. Właścicielem budynku jest Penta Real Estate.

Biurowiec D48 to nowoczesny budynek biurowo-usługowy, który oficjalne otwarcie świętował we wrześniu 2017 roku. Inwestycja znajduje się u zbiegu Domaniewskiej i Postępu oferując ponad 26 000 mkw. powierzchni najmu.

Obecnie poziom komercjalizacji biurowca wynosi 83 proc., a wśród najnowszych najemców budynku są dwie spółki - Awin i mFinance. Pierwszy z nowych najemców to największa, globalna sieć marketingu efektywnościowego. Firma wynajęła 385 mkw. powierzchni biurowej na szóstej kondygnacji D48. Pracownicy firmy przeprowadzą się do nowego biura na początku lipca 2018 roku.

Z kolei na parterze budynku od ulicy Postępu na powierzchni 285 mkw zostanie otwarta w sierpniu 2018 roku placówka mFinanse, która zapewnia klientom profesjonalne wsparcie
w zarządzaniu finansami.

W transakcji Penta Real Estate była reprezentowana przez firmę doradczą Savills, agenta wyłącznego biurowca D48, z kolei Najemców reprezentowały odpowiednio: Brookfield (doradca Awin Sp. z o.o.) oraz KG Partners Property (doradca mFinanse S.A.).

Poziom komercjalizacji biurowca D48 sukcesywnie się podnosi. W obiekcie nadal dostępne są ostatnie wolne powierzchnie dla firm, które chciałyby wybrać tę lokalizację na swoją siedzibę. Posiadamy zarówno mniejsze (220 m2 i 330 m2), a zarazem bardzo efektywne powierzchnie, w tym powierzchnię zlokalizowaną na ostatniej kondygnacji z doskonałym widokiem na cały dystrykt i lotnisko, jak również powierzchnię ponad 2.000 m2, gotową pomieścić większego najemcę na piątej kondygnacji. Zainteresowanie najemców jest duże, m.in. ze względu na fakt, że jest to jedyna, tak duża, nowa inwestycja biurowa oddana w ostatnim czasie na Służewcu
powiedział: Daniel Czarnecki, dyrektor działu powierzchni biurowych, reprezentacja wynajmującego, Savills

W obrębie biurowca powstały dwa parkingi – dwukondygnacyjny parking podziemny dla najemców, jak również parking naziemny dla gości, zapewniające łącznie 480 miejsc parkingowych. Biurowiec D48 uzyskał certyfikat LEED na poziomie Gold, w kategorii LEED® Building Design and Construction: Core and Shell Development. Łączna wartość inwestycji wyniosła około 48 mln euro.

Do grona obecnych najemców biurowca należą takie firmy jak Smyk, Gemius SA, Intrum Justitia, Legrand Polska, Grupa Wydawnicza Foksal, Warsztat Kulinarny, Grupa Iglotex, Fortuna online zakłady bukmacherskie oraz DaftCafe.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.