Finansowanie o wartości ponad 31 mln euro dla biurowca D48


2017.06.05
Autor: Urbanity.pl
Podpisana została umowa kredytowa o wartości 31,25 mln euro, pomiędzy firmą Penta Investments, a Bankiem Zachodnim WBK S.A. Pozyskane w ten sposób środki mają zostać przeznaczone na refinansowanie wniesionego dotychczas equity oraz dalsze finansowanie budowy biurowca D48 w Warszawie.

Budynek biurowy D48 powstaje na działce u zbiegu ulic Domaniewskiej i Postępu na Mokotowie. Biurowiec oferuje ponad 26 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej klasy A, a jego oddanie do użytku zaplanowano na sierpień 2017 roku.

Obiekt o zróżnicowanej wysokości - 11 kondygnacjach biurowych od strony ulicy Domaniewskiej i 8 kondygnacjach biurowych od strony ulicy Postępu, będzie dysponował dwukondygnacyjnym parkingiem podziemnym dla najemców, jak również parkingiem naziemnym dla gości, zapewniające łącznie 480 miejsc parkingowych.

Dotychczas warszawski budynek był w całości finansowany ze środków własnych inwestora - spółki Penta Investment. Po ukończeniu budowy i stabilizacji biurowca D48, pozyskany kredyt zostanie przekształcony w długoterminowy kredyt inwestycyjny z terminem spłaty przypadającym w roku 2023.

Łączna wartość inwestycji D48 w Warszawie wyniesie około 48 mln euro.

Inne wiadomości o Biurowiec D48, Penta Investments

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.