Biurowiec Biura przy Bramie w Browarach Warszawskich z pozwoleniem

2017.06.21

Wydane zostało pozwolenie na budowę dla pierwszego biurowca, który wejdzie w skład warszawskiej inwestycji - Browary Warszawskie. Inwestorem projektu jest spółka Echo Investment.

Biurowiec, który dysponuje już pozwoleniem na budowę będzie nosił nazwę Biura przy Bramie. Wiadomo już, że wszystkie nazwy budynków biurowych, które powstaną w ramach kompleksu będą inspirowane historią słynnych browarów Haberbusch i Schiele, które powstały w tym miejscu ponad 170 lat temu.

Budynek Biura przy Bramie zaoferuje prawie 13 000 metrów kwadratowych oraz 1100 mkw. powierzchni usługowej. Łącznie biurowiec będzie podzielony na dwie części o zróżnicowanej wysokości - 7 i 11 kondygnacji. Pod budynkiem znajdzie się dwupoziomowa hala garażowa na 106 stanowisk, a na terenie inwestycji także 82 miejsca postojowe dla rowerów.

Pierwsze prace budowlane pierwszego biurowca Browarów Warszawskich rozpoczną się w lipcu br.

Jednocześnie rozpoczną się prace związane z częściową budową placu miejskiego zwanego Bramą Browarów. Takich ogólnodostępnych placów miejskich, będzie więcej - kolejne powstaną m.in. przy historycznym budynku Warzelni, a także pomiędzy budynkami mieszkalnymi w północnej części działki (tzw. plac Śniadaniowy).

Browary Warszawskie to inwestycja zlokalizowana w kwartale ulic Grzybowskiej, Wroniej, Chłodnej i Krochmalnej. Tu, w 1846 roku powstał warszawski browar Haberbusch i Schiele, największy w Królestwie Polskim i jeden z najważniejszych na piwowarskiej mapie Europy, prosperujący aż do czasów II wojny światowej.

Za projekt architektoniczny kompleksu odpowiada pracownia JEMS Architekci.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Browary Warszawskie, Biurowiec Biura przy Bramie, Echo Investment, JEMS Architekci

Komentarze


  • PLBBOY
    Gość
    2017-06-22 17:21:06
    Brawo!!! Budować!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.