ArtN w Warszawie z generalnym wykonawcą

2018.04.05

Capital Park powierzył firmie Warbud przeprowadzenie zasadniczego pakietu prac oraz koordynację realizacji całości warszawskiego projektu ArtN. Łączna wartość zrealizowanych prac wyniesie ponad 500 mln zł.

Warbud, jako główny wykonawca odpowiadał będzie za realizację wszystkich prac konstrukcyjnych, budowlanych i wykończeniowych wraz z zagospodarowaniem terenu. Firma wykona wszystkie zadania we współpracy z Soletanche Polska, TKT Engineering oraz Maat4. Projekt realizowany jest w systemie „projektuj i buduj”.

Przypomnijmy, że już od zeszłego roku trwają prace na terenie kompleksu ArtN. Obecnie zabezpieczane są istniejące budynki, trwa również demontaż i wywóz maszyn oraz innych elementów przewidzianych do ponownego wykorzystania w inwestycji po ich odrestaurowaniu. W grudniu 2017 roku, firma Soletanche Polska rozpoczęła specjalistyczne prace fundamentowe, wykonanie ścian szczelinowych, baret oraz jet-grouting. Ta część inwestycji zostanie zakończona w IV kwartale 2018 roku.

Firma Maat4 wykona wewnętrzne instalacje elektryczne i teletechniczne, a TKT Engineering zrealizuje wewnętrzne instalacje sanitarne i mechaniczne.

Warszawska inwestycja ArtN składała się będzie z budynków o wysokości dziewięciu kondygnacji naziemnych i czterech znajdujących się pod ziemią. Łączna powierzchnia użytkowa kompleksu wyniesie 64 000 metrów kwadratowych, z czego 40 000 mkw. to biura, a 24 000 mkw. część rozrywkowo-usługowo-handlowo-kulturalna. W ramach ArtN funkcjonował będzie m.in. teatr, kino, BioBazar oraz Otwarte Muzeum Dawnej Fabryki Norblina.

W ramach inwestycji zrewitalizowanych zostanie dziewięć zabytkowych i dwóch historycznych budynków. Teren kompleksu stanie się przestrzenią publiczną, dostępną dla każdego przez całą dobę.

Zakończenie całości prac i oddanie ArtN do użytku zaplanowano na czwarty kwartał 2020 roku. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia PRC Architekci.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.