Sprzedano jeden z najnowocześniejszych projektów biurowych w Polsce

2019.12.30

Globalworth stał się właścicielem inwestycji Podium Park w Krakowie, która jest jedną z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych w Polsce. Deweloperem jest firma Podium Investment.

Największy inwestor biurowy w Europie Środkowo-Wschodniej sfinalizował zakup krakowskiego Podium Park. Kwota transakcji wyniosła około 134 mln euro. To już piąta akwizycja Globalworth w Polsce w tym roku.

Podium Park to krakowski kompleks biurowy, który docelowo składał się będzie z trzech połączonych ze sobą 11-kondygnacyjnych biurowców. Łączna powierzchni najmu inwestycji wynosi ponad 55 000 mkw. Kompleks jest jednym z nielicznych projektów w Polsce posiada certyfikaty BREEAM na najwyższym możliwym poziomie - Outstanding.

Gotowy jest już pierwszy budynek Podium Park, który oddany został do użytku w 2018 roku. Obecnie w realizacji są dwa pozostałe biurowce, które zostaną ukończone odpowiednio - w IV kwartale 2020 roku i IV kwartale 2021 roku. Swoje biuro w pierwszym budynku stworzył jeden z liderów fintech - brytyjski Revolut, który zajmuje ponad 5 300 mkw. powierzchni. Do drugiego budynku w przyszłym roku wprowadzi się firma z branży IT – Ailleron, która zajmie blisko 9 000 mkw.

Podium Park oferowało będzie również około 800 miejsc parkingowych, a także wypożyczalnię samochodów elektrycznych, rowerów i skuterów. Ważnym elementem inwestycji będzie zielona, wypełniona roślinnością i sprzyjająca relaksowi na świeżym powietrzu przestrzeń o powierzchni 5 000 mkw.

Inwestycja zlokalizowana jest u zbiegu alei Jana Pawła II i ulicy Izydora Stella-Sawickiego.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.