Powstaje pierwszy biurowiec kompleksu Podium Park w Krakowie

2017.02.20

We wrześniu 2016 roku rozpoczęła się budowa nowoczesnego biurowca Podium Park w Krakowie, a już w listopadzie zakończono przebudowę sieci i infrastruktury technicznej oraz budowę ścian szczelinowych. Pierwszy budynek ma być gotowy w maju 2018 roku.

Na działce przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Izydora Stella-Sawickiego trwają prace związane z realizacją dwupoziomowego garażu podziemnego budynku A.

Podium Park będzie kompleksem trzech połączonych ze sobą 10-piętrowych biurowców o całkowitej powierzchni 65 100 metrów kwadratowych, z czego 47 600 mkw., zajmą biura o najwyższym standardzie, a 3 100 mkw. pomieszczenia usługowe. Przyszli najemcy będą mogli korzystać z parkingu samochodowego na ponad 800 stanowisk oraz ponad 300 miejsc przeznaczonych dla rowerzystów.

Pomiędzy budynkami znajdą się dwa zielone dziedzińce o powierzchni 1 800 mkw. każdy. Na dwukondygnacyjnych łącznikach między budynkami powstaną także dwa zielone tarasy o powierzchni 725 mkw. każdy, wyposażone w miejsca siedzące i strefy relaksu.

Na parterze biurowców zaprojektowano lobby o wysokości 7,5 metra. Deweloper, Decon Investment, prowadzi proces certyfikacji BREEAM na prestiżowym poziomie Excellent lub Outstanding.

Za projekt koncepcyjny i budowlany odpowiada pracownia PRC Architekci, a za projekt wykonawczy URBA Architects. Wykonawcą stanu surowego otwartego budynku A jest Fabet - Konstrukcje Sp. z o.o. Komercjalizacją obiektu zajmuje się firma doradcza CBRE Sp. z o.o.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.