Szwajcarzy wynajmują biura projekcie Monopolis w Łodzi

2018.04.10

Wiodący szwajcarski koncern chemiczny otwiera swoją nową siedzibę w wielofunkcyjnym kompleksie Monopolis w Łodzi. W historycznych przestrzeniach dawnej fabryki Monopolu Wódczanego, Clariant będzie miało swoje Centrum Usług Wspólnych.

Szwajcarski koncern chemiczny, konsoliduje swoje dotychczasowe biura w Łodzi i otwiera nową siedzibę w wielofunkcyjnym projekcie Monopolis, którego inwestorem jest spółka Virako. Clariant podpisał umowę najmu na prawie 4 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej z możliwością dalszej ekspansji. Pracownicy firmy przeprowadzą się do nowej siedziby latem 2019 roku.

W łódzkim projekcie, firma zlokalizuje swoje Centrum Usług Wspólnych odpowiedzialne za obsługę klientów i partnerów biznesowych z całego świata, w obszarze zakupów, logistyki i finansów. Nowa siedziba znajdzie się w postindustrialnym gmachu, usytuowanym w centralnej części kompleksu. W biurze firmy w Monopolis pracować będzie ponad 300 osób.

Monopolis, który powstanie w rezultacie przebudowy trzeciego co do wielkości zespołu fabrycznego w Łodzi, zaoferuje powierzchnie biurowe, galerię wystawienniczą i muzeum poświęcone historii dawnego Monopolu Wódczanego, przedszkole, basen, teatr, restauracje i kawiarnie. Łączna powierzchnia inwestycji wynosi ponad 24 000 mkw.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Grupa5 Architekci we współpracy z łódzkim biurem Jerzego Lutomskiego. Generalny wykonawca pierwszego etapu inwestycji – Budimex – rozpoczął prace budowlane w lutym tego roku. Monopolis będzie gotowy do 2020 roku. Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację kompleksu jest JLL.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.