Gotowy łódzki kompleks Monopolis. Pierwsi najemcy w nowych biurach


2019.12.09
Autor: Urbanity.pl
Jeszcze w grudniu uruchomiona zostanie część biurowa łódzkiego kompleksu wielofunkcyjnego Monopolis. Inwestor otrzymał właśnie pozwolenie na użytkowanie.

W grudniu odbędą się odbiory inwestorskie od generalnego wykonawcy firmy Budimex i uruchomienia zostanie część biurowa Monopolis. Na dniach do swoich nowych biur wprowadzą się pierwsi najemcy.

Pierwszym najemcą biurowym inwestycji Monopolis został szwajcarski koncern Clariant. W ubiegłym tygodniu podpisano z kolei umowę najmu z firmą wspierającą klientów w obszarach nowych technologii, innowacji oraz marketingu - Digital New Agency, która zajmie w kompleksie ponad 1 000 mkw.

Nowe biuro firmy, której główna siedziba mieści się w Sztokholmie, zlokalizowane będzie w głównym budynku historycznym dawnych zakładów Monopolu Wódczanego, widocznym od strony ulicy Kopcińskiego. W łódzkim biurze DNA pracować będzie około 80 osób.

Monopolis oferuje przestrzenie biurowe klasy A, które uzupełnione zostaną licznymi restauracjami, miejscem do wypoczynku czy częścią rozrywkowo-kulturalną w postaci teatru, galerii artystycznej i muzeum poświęconym historii zakładów. Poziom komercjalizacji inwestycji wynosi ponad 80 proc. Inwestorem jest spółka Virako.

Kompleks zlokalizowany jest w zabytkowych przestrzeniach łódzkiego Monopolu Wódczanego z 1902 roku, który jest trzecim co do wielkości kompleksem fabrycznym w Łodzi, po zakładach Karola Scheiblera i Izraela Poznańskiego.

Komentarze


  • Ona
    Gość
    2019-12-10 16:29:27
    Coraz częściej firmy relokują się do nowocześniejszych biur w ramach optymalizacji przestrzeni https://walterherz.com/pl/a/strategiczne-dzialania-firm-z-relokacja-w-tle

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.