Kolejny szwajcarski koncern w łódzkim Monopolis. Trwa realizacja II etapu kompleksu

2020.07.02

Do kompleksu wielofunkcyjnego Monopolis przeprowadzi się szwajcarska firma technologiczna ABB, która podpisała właśnie umowę najmu z właścicielem - spółką Virako.

ABB to po Clariancie już kolejny szwajcarski koncern, który wybrał na swoją lokalizację kompleks Monopolis w Łodzi. W nowej lokalizacji znajdą się zespoły eksperckie świadczące specjalistyczne usługi dla ABB w Europie i na świecie. Wynajęcie przez firmę ponad 1 400 mkw. powierzchni biurowej, sprawia, że I etap inwestycji został już w 100 proc. skomercjalizowany. Najemcę wspierała agencja doradcza Corees Polska, stronę wynajmującego reprezentowała agencja JLL.

Monopolis to kompleks zabytkowych zakładów Monopolu Wódczanego z 1902 roku, trzeciego co do wielkości zabytkowego zespołu fabrycznego w Łodzi, który obecnie przechodzi proces rewitalizacji. Do użytku oddany został już I etap inwestycji, natomiast do 2023 roku zakończony zostanie cały kompleks.

Łódzki projekt firmy Virako łączy w sobie funkcję biurową, usługową oraz kulturalną wraz z szeroką ofertą gastronomiczną. Firma ABB wprowadzi się do budynku M1, który jest nowoczesnym, postindustrialnym gmachem usytuowanym w centralnej części Monopolisu. W 3-piętrowym obiekcie o powierzchni ponad 7 000 mkw. swoje biura mają już firmy Clariant i Digital New Agency.

Monopolis zaoferuje łącznie ponad 24 000 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia, w jednym budynku historycznym i trzech nowowybudowanych. Z kolei na powierzchni 5 400 mkw. kompleks zaoferuje szereg funkcji miastotwórczych, oferując bogaty wachlarz usług i zapraszając mieszkańców na rozmaite wydarzenia kulturalne. W Monopolisie znajdziemy m.in. przedszkole, basen, teatr, restauracje i kawiarnie, świetlicę dla dzieci, galerię wystawienniczą i muzeum poświęcone historii dawnego Monopolu Wódczanego.

Inwestycja realizowana jest w trzech etapach. Pierwsza faza kompleksu jest już gotowa, a druga jest w trakcie realizacji. Ostatni etap Monopolisu będzie gotowy w 2023 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.