Monopolis w Łodzi nabiera kształtów


2019.06.28
Autor: Urbanity.pl
Już za kilka miesięcy zakończy się rewitalizacja dawnego łódzkiego Monopolu Wódczanego przy ulicy Stanisława Kopcińskiego. Inwestorem jest firma Virako.

Monopolis to obecnie jedna z ciekawszych inwestycji, które realizowane są w Łodzi i największa rewitalizacja tego typu projektu w Polsce.

Projekt zakłada nie tylko odrestaurowanie historycznych budynków, ale również powstanie prawie 100-metrowego pasażu położonego w centralnym punkcie kompleksu. Teren dawnego Monopolu Wódczanego już za kilka miesięcy tętnił będzie życiem. W ramach inwestycji powstanie m.in. amfiteatr, liczne restauracje i kawiarnie. Dodatkowo dzięki obniżeniu terenu jest on akustycznie odcięty od zlokalizowanej przy obiekcie Centralnej Osi Łodzi.

Inwestycja przy ulicy Stanisława Kopcińskiego oferuje 29 000 mkw. powierzchni biurowo-usługowej. W postindustrialnych przestrzeniach historycznego budynku M1 powstanie w pierwszym etapie 7 000 mkw. biur, a w drugiej fazie projektu w dwóch nowych gmachach M2 i M3 - odpowiednio 8 770 i 8 150 mkw. Kolejne 5 000 mkw. to usługi, basen i teatr zlokalizowane w pozostałych budynkach historycznych.

Generalnym wykonawcą jest firma Budimex, natomiast za projekt architektoniczny odpowiada Grupa5 Architekci we współpracy z łódzkim biurem Jerzego Lutomskiego. Inwestycja będzie certyfikowana w systemie BREEAM.

Otwarcie nowego Monopolisu nastąpi pod koniec br.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.