Dobiega końca budowa 50-metrowego biurowca kompleksu Monopolis w Łodzi


2021.04.22
Autor: Urbanity.pl
Na budowie drugiego etapu kompleksu Monopolis w Łodzi odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy. Już wkrótce najlepszy wielofunkcyjny kompleks na świecie zyska nowoczesną przestrzeń biurową.

Trwają zaawansowane prace na budowie około 50-metrowego biurowca, który będzie częścią wielofunkcyjnego kompleksu Monopolis w Łodzi. Odnowiona zabytkowa przestrzeń, która oddana została do użytku pod koniec 2019 roku, niebawem wzbogaci się o wybudowany od podstaw biurowiec.

W nowym, 12-kondygnacyjnym budynku biurowym znajdzie się około 10 000 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia. Głównym elementem elewacji biurowca stanie się korten – rodzaj blachy, która z czasem utlenia się i rdzewieje coraz bardziej. Budynek będzie pokryty kortenem na pierwszych siedmiu kondygnacjach, powyżej pojawi się szkło. Biurowiec osiągnął już swoją docelową wysokość, a jego oddanie do użytku zaplanowano na IV kwartał 2021 roku. Generalnym wykonawcą jest Karmar.

W tej części inwestycji zlokalizowanej w zabytkowych przestrzeniach łódzkiego Monopolu Wódczanego z 1902 roku, który jest trzecim co do wielkości kompleksem fabrycznym w Łodzi, dokończona zostanie również budowa 3-kondygnacyjnego budynku w sąsiedztwie dawnej kotłowni, w której obecnie mieści się restauracja Arteria.

Monopolis w Łodzi będzie dysponował jeszcze jednym biurowcem. W kolejnym etapie wybudowany zostanie 10-kondygnacyjny budynek. Po jego oddaniu do użytku inwestycja oferowała będzie 23 400 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia.

Komentarze


 • bywalec
  Gość
  2021-04-23 07:45:57
  Koncepcja oraz wykonanie Monopolis jest cudowne, a atmosfera przebywania w tym miejscu magiczna

 • Vnsh
  Gość
  2021-04-29 01:19:40
  Piękne miejsce, z unikalnym, postfabrycznym Vibe, takim typowo łódzkim ❤️ Gorąco polecam się wybrać, ostatnio pojawia się tam również coraz więcej żywej zieleni, a samo miejsce ma całkiem kameralny, aczkolwiek unikalny klimat.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.