Kolejny najemca otworzy swój lokal w łódzkim Monopolisie


2018.12.12
Autor: Urbanity.pl
Anna Rubaj - jedna z najlepszych łódzkich restauratorek wspólnie z Arturem Schutterem otworzą swój autorski koncept w powstającym w Łodzi kompleksie wielofunkcyjnym Monopolis.

Koncept swoistego ARTkombinatu to po „Piekarni Łódź” Aleksandry Sowy, kolejny lokal gastronomiczny jaki zawita w dawnych zakładach Monopolu Wódczanego w Łodzi. Anna Rubaj wspólnie z Arturem Schutterem otworzą największy lokal gastronomiczny w Monopolisie, który zlokalizowany będzie w miejscu dawnej kotłowni. Pierwsi klienci skorzystają z oferty konceptu w 2019 roku.

Nowy lokal będzie połączeniem restauracji z galerią sztuki oraz sklepem z wybornymi produktami spożywczymi sprowadzanymi z całego świata. Dominującą kuchnią będą dania o charakterze południowoeuropejskim z elementami kuchni portugalskiej.

Monopol Wódczany, trzeci co do wielkości zespół fabryczny, po zakładach Karola Scheiblera i Izraela Poznańskiego, został zbudowany w 1902 roku. W maju 2017r. firma Virako przedstawiła plany rewitalizacji dawnych zakładów Monopolu Wódczanego i utworzenia wielofunkcyjnego kompleksu, z rozwiniętą ofertą gastronomiczną, kulturalną i usługową. Łączna powierzchnia biurowa Monopolisu wyniesie 23 400 mkw. zlokalizowana w trzech budynkach oraz ponad 5 000 mkw. przestrzeni usługowej.

Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację jest firma JLL.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.