56-metrowy żuraw na budowie Monopolis. Rusza budowa wieży


2020.07.21
Autor: Urbanity.pl
Na terenie prestiżowej łódzkiej inwestycji Monopolis rozpoczęła się realizacja drugiego etapu kompleksu, w którym powstanie jedna z dwóch wież biurowych.

Monopolis to wielofunkcyjny kompleks w centrum Łodzi, który łączy w sobie funkcję biurową, usługową, a także kulturalną z szeroką ofertą gastronomiczną. Inwestorem jest firma Virako. Za projekt architektoniczny odpowiada Grupa 5 Architekci.

Łódzki kompleks to przede wszystkim odrestaurowane, historyczne budynki, w tym nowoczesny biurowiec, mieszczący się w gmachu głównym, dawnej rozlewni Monopolu Wódczanego z 1902 roku. 4-piętrowy obiekt oferuje 7 000 mkw. powierzchni klasy A. Wśród najemców biurowca są firmy Clariant, Digital New Agency oraz ABB.

Z kolei w odrestaurowanych piwnicach dostępnych z obniżonego o 4 metry poziomu gastropasażu, mieszczą się restauracje, kawiarnia i piekarnia. Dawny magazyn spirytusu, laboratorium wódek smakowych, magazyn morsów oraz kotłownia posłużyły jako teatr Scena Monopolis, klub dla dzieci oraz restauracja Arteria.

Łączna powierzchnia Monopolis to 29 900 mkw., a także podziemy garaż samochodowy na 258 stanowisk i ponad 70 miejsc dla rowerów.

Po sukcesie pierwszego etapu inwestycji, rozpoczęła się realizacja drugiej fazy projektu. Kilka dni temu uroczyście uruchomiono 56-metrowy żuraw na budowie jednej z dwóch wież biurowych. W nowym, 12-kondygnacyjnym biurowcu od strony ulicy Wydawniczej zaplanowano 8 400 mkw. powierzchni do wynajęcia.

Generalnym wykonawcą została firma Karmar S.A. Wyłącznym agentem odpowiadającym za proces komercjalizacji Monopolis jest agencja doradcza JLL.

Docelowo II etap Monopolis składał się będzie z dwóch budynków - M3 o wysokości ponad 49 metrów (12 kondygnacji) i M4 (3 kondygnacje) o łącznej powierzchni najmu biur - 8650 mkw. i usług - 750 mkw. Całość uzupełni podziemna hala garażowa na 100 miejsc postojowych. Elewacja siedmiu dolnych kondygnacji zostanie wykonana z kortenu.

Oddanie do użytku II etapu kompleksu zaplanowano na III kwartał 2021 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.