Łódź: Przebudowa 100-letniej Wigencji, w której powstanie teatr

2021.01.19

Już wiosną tego roku ruszy przebudowa 100-letniej Wigencji zlokalizowanej przy ulicy Sienkiewicza w Łodzi. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Mostostal.

Modernizacja i przebudowa kompleksu dawnej przędzalni „Wigencja” rozpocznie się wiosną br. W ciągu najbliższych dni zostanie podpisana umowa z firmą Mostostal, która została wybrana na generalnego wykonawcą inwestycji.

Kompleks fabryczny „Wigencja” Maurycego Wohlmana i Adolfa Goldmana przy ulicy Sienkiewicza 75/77 w Łodzi powstał w 1922 roku i znajduje się w ewidencji zabytków. Jego modernizacja to jeden z ważniejszych projektów w łódzkim Programie Rewitalizacji Obszarowej. Po zakończeniu realizacji projektu budynki fabryki będą stanowiły nową siedzibę teatru „Pinokio”.

W przebudowanym kompleksie „Wigencja” mieściły się będą dwie nowoczesne sale teatralne, przestronne foyer, pracownie twórcze, garderoby, sale edukacyjne oraz restauracja. Ogromny teren obok kompleksu OFF Piotrkowska posłuży także jako przestrzeń dla stowarzyszeń artystycznych. Powstanie również biblioteka i księgarnia dla najmłodszych łodzian. Uzupełnieniem inwestycji będzie przestrzeń komercyjna w postaci restauracji.

W ramach inwestycji powstanie również przebicie do OFF Piotrkowska. Będzie to ciąg pieszo-jezdny, pełniący również funkcję drogi pożarowej. Projekt przewiduje zachowanie niskiej hali z dachem szedowym oraz dobudowanie nowych obiektów.

Zrewitalizowany kompleks fabryczny „Wigencja” w Łodzi ma być oddany do użytku przed końcem 2022 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Henryk
  Gość
  2021-01-19 22:11:17
  Kto wie, ile bibliotek zostanie w Łodzi zlikwidowanych?

 • Hoborg
  Gość
  2021-01-20 08:42:53
  Z tych ogólników trudno się połapać, na czym właściwie inwestor chce zarobić. No przecież nie na Teatrze Pinokio...

 • Richmond
  Gość
  2021-01-20 19:56:02
  Do Henryk

  Powinieneś zapytać, ile bibliotek zostanie .

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.