Co słychać na budowie 100-letniego pofabrycznego kompleksu w Łodzi?


2021.12.16
Autor: Urbanity.pl
Poziom zaawansowania prac na budowie pofabrycznego kompleksu Maurycego Wohlmana i Adolfa Goldmana w Łodzi wynosi obecnie 30 proc. Inwestycja ma już dach, nowe stropy i ściany.

W 2023 roku kolejna łódzka fabryka odzyska swoją dawną świetność. W czerwcu br., rozpoczął się remont 100-letniej „Wigencji” zlokalizowanej przy ulicy Sienkiewicza 75/77, w której po zakończeniu prac mieściło się będzie Centrum Sztuki Współczesnej.

Zgodnie z harmonogramem postępują prace konserwatorskie w pofabrycznym kompleksie. Zakończyły się niezbędne rozbiórki, a na placu budowy pracuje blisko 80 osób. Poziom zaawansowania prac wynosi obecnie 30 proc. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Mostostal Warszawa, który wykonał już pokrycie dachu oraz oczyścił ceglane ściany wewnątrz budynku tkalni. Obecnie prowadzi intensywne prace przy montażu kanalizacji deszczowej.

W ramach inwestycji powstanie także nowy pasaż. Wzdłuż budynków „Wigencji” wykonane zostanie przebicie kwartału, które połączy ul. Sienkiewicza z OFF Piotrkowska Center. Na terenie łódzkiego kompleksu posadzonych zostanie 10 klonów polnych, 5 klonów zwyczajnych, 7 śliw wiśniowych oraz krzewy.

Wigencja po zakończeniu remontu stanie się Centrum Sztuki Współczesnej, do którego przeniesie się główna scena Teatru Pinokio. Ma to być jeden z najnowocześniejszych teatrów w Łodzi. W gmachu przędzalni znajdzie się ośrodek edukacji artystycznej z księgarnią, biblioteką oraz rodzinną restauracją.

Centrum Sztuki Współczesnej ma zacząć funkcjonować jesienią 2023 r. Wartość inwestycji to 42 mln zł.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.