Jeden z najdroższych remontów w Łodzi w ramach miejskiej rewitalizacji

2021.09.07

Trwa remont zabytkowego kompleksu Wigencja w Łodzi, w którym mieściła się będzie jedna z najnowocześniejszych placówek kultury w mieście - Teatr Pinokio.

W sąsiedztwie Off Piotrkowska Center w pofabrycznym kompleksie Maurycego Wohlmana i Adolfa Goldmana z 1922 roku funkcjonował będzie Teatr Pinokio, a także centrum sztuki dla dzieci i młodzieży. Trwa jeden z najdroższych remontów w ramach programu łódzkiej rewitalizacji.

Kosztem ponad 42 mln zł wyremontowana zostanie dawna fabryka „Wigencja”, która mieści się przy ulicy Sienkiewicza 75/77 w Łodzi. W pofabrycznych zabudowaniach mieścić się będzie scena główna Teatru Pinokio oraz centrum sztuki dla dzieci i młodzieży. Będzie to jeden z najnowocześniejszych teatrów w mieście, składający się z dwóch scen wraz z niezbędnym zapleczem produkcyjnym.

Gruntownie wyremontowany gmach przędzalni pomieści małą scenę, a w pozostałej części zostanie przekształcony w centrum sztuki dla dzieci i młodzieży, mającym być ośrodkiem edukacji artystycznej. W obiekcie zaplanowano również księgarnię, bibliotekę oraz rodzinny lokal gastronomiczny.

Zmiany czekają także bezpośrednie otoczenie fabryki. Wzdłuż budynków Wigencji powstanie przebicie kwartału, które przechodząc przez teren kompleksu połączy ulicę Sienkiewicza z Off Piotrkowska Center. W zaniedbanym ogrodzie wokół fabryki istniejącą zieleń uzupełnią nowe nasadzenia.

Generalny wykonawca remontu ma 18 miesięcy na realizację zadania. Otwarcie Teatru Pinokio w kompleksie Wigencja zaplanowano na jesień 2023 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Kompleks fabryczny „Wigencja” Maurycego Wohlmana i Adolfa Goldmana

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.