Teatr Pinokio w Łodzi z nową siedzibą. Kończy się rewitalizacja dawnej fabryki Wigencja


2022.06.28
Autor: Piotr Maślak, Urbanity.pl
Już teraz remont 100-letniej fabryki Wigencja przy OFF Piotrkowska w Łodzi to jedna z najciekawszych inwestycji w ramach programu rewitalizacji miasta. Kompleks będący na ukończeniu łączy industrialny charakter z nowoczesnością.

Rewitalizacja 100-letniej fabryki Wigencja w Łodzi, zlokalizowanej przy ulicy Sienkiewicza 75/77 to jeden z najdroższych projektów w programie łódzkiej rewitalizacji. Kompleks przy OFF Piotrkowska znów zachwyca swoim wyglądem. Poziom zaawansowania przebudowy wynosi obecnie prawie 90 proc.

Trwają intensywne prace wykończeniowe w łódzkiej Wigencji. Wykonawca rusza już także z zagospodarowaniem terenu wokół fabryki. Jeszcze w tegoroczne wakacje wykonawca ukończy wszystkie prace budowlane, tak aby jesienią przekazać obiekt Teatrowi Pinokio, który urządzi w nim swoją nową siedzibę.

Dawny Zespół Fabryczny Łódzkiej Przędzalni „Wigencja" Maurycego Wohlmana i Adolfa Goldmana, który powstał w 1922 roku stanie się miejscem dla dwóch profesjonalnie wyposażonych scen teatru, biblioteki i rodzinnej restauracji. Przed fabryką powstaje kreatywna strefa zabaw ruchowych dla dzieci oraz miejsce spotkań plenerowych. Wraz z istniejącą roślinnością zostanie odtworzony mały park, który istniał kiedyś przy fabryce. Ponadto powstało przebicie do OFF Piotrkowska.

Zakończenie inwestycji o wartości 42 mln zł zaplanowano na IV kwartał 2022 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.