Rusza rewitalizacja 100-letnich pofabrycznych budynków w Łodzi

2021.06.02

Podpisana została umowa z wykonawcą, który przebuduje 100-letni pofabryczny kompleks Wigencji zlokalizowany przy ulicy Sienkiewicza 75/77 w Łodzi.

Rozpoczyna się realizacja bardzo ważnej inwestycji w Łodzi. W pofabrycznych budynkach Wigencji znajdzie się nowa siedziba Centrum Sztuki Współczesnej dla Dzieci i Młodzieży, teatr „Pinokio”, dwie nowoczesne sale teatralne, przestronne foyer, pracownie twórcze, garderoby, sale edukacyjne oraz restauracja.

Miasto podpisało już umowę z firmą Mostostal Warszawa, która będzie pełniła rolę generalnego wykonawcy inwestycji. Plac budowy przy ulicy Sienkiewicza 75/77 zostanie przejęty w ciągu najbliższych dni. Koszt inwestycji to blisko 42 mln zł.

Duża kubatura pofabrycznych budynków „Wigencji” pozwoli nam nie tylko na umieszczenie w nim dwóch profesjonalnie wyposażonych scen teatru, ale również na stworzenie w tym miejscu centrum aktywności artystycznej dla najmłodszych łodzian. Będą się tutaj mieściły pracownie twórcze, w których uzdolnione artystycznie dzieci uzyskają dostęp do wyspecjalizowanego sprzętu oraz wykwalifikowanych instruktorów. Zależy nam, aby to było miejsce dostępne dla wszystkich uzdolnionych dzieci, niezależnie od statusu ich rodziców – mówi Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi

W zrewitalizowanym kompleksie Wigencji w Łodzi zaplanowano m.in. przestrzeń dla stowarzyszeń artystycznych z warsztatami i pracowniami artystycznymi. W obiekcie mieściła się będzie również biblioteka i księgarnia dla najmłodszych łodzian. Wigencja uzupełniona zostanie o powierzchnię komercyjną, w tym restaurację. Projekt przewiduje zachowanie niskiej hali z dachem szedowym oraz dobudowanie nowych obiektów.

Przebudowana Wigencja będzie gotowa na przełomie 2022 i 2023 roku. W ramach inwestycji powstanie również przebicie do OFF Piotrkowska. Będzie to ciąg pieszo-jezdny, pełniący również funkcję drogi pożarowej.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Kompleks fabryczny „Wigencja” Maurycego Wohlmana i Adolfa Goldmana, Mostostal Warszawa

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.