Powstaje wyjątkowe miejsce na mapie Łodzi. Trwa przebudowa Wigencji

2021.07.14

Za kwotę 42 mln zł powstaje w Łodzi centrum sztuki dla młodych, które mieściło się będzie w pofabrycznych budynkach Wigencji. Będzie też ogród, restauracja oraz nowoczesne wnętrza z profesjonalnym wyposażeniem.

Od miesiąca trwają intensywne prace nad przebudową zabytkowych budynków pofabrycznych Wigencji, zlokalizowanych na działce o powierzchni prawie 4 500 mkw., przy ulicy Sienkiewicza 75/77 w Łodzi. Generalnym wykonawcą jest Mostostal.

Inwestycja prowadzona jest zgodnie z harmonogramem i do tej pory wykonano już prawie 80 proc. prac rozbiórkowych. Dobiegają już końca prace przy wzmacnianiu fundamentów większego budynku tkalni oraz trwają prace związane z budową nowych fundamentów. Do końca tego tygodnia powinny być już gotowe wraz z pionami nowego parteru. Na budowie Wigencji pojawił się już dźwig.

Wigencja znajduje się w sąsiedztwie OFF Piotrkowska – jednego z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Łodzi, dlatego w ramach inwestycji zostanie wykonane przebicie, które będzie ciągiem pieszo-jezdnym.

W zrewitalizowanych budynkach Wigencji mieściły się będą dwie profesjonalnie wyposażone sceny Teatru Pinokio czy pracownie twórcze, w których uzdolnione artystycznie dzieci uzyskają dostęp do wyspecjalizowanego sprzętu oraz wykwalifikowanych instruktorów. Na terenie pofabrycznych obiektów zaplanowano także dużo zieleni. Posadzonych zostanie 10 klonów polnych „Carnival”, 5 klonów zwyczajnych „Crimson Sentry”, 7 śliw wiśniowych „Pissardii”, a część z 8 rosnących tu drzew zostanie przesadzonych zgodnie z projektem zazielenienia terenu.

Zrewitalizowana Wigencja w Łodzi ma zostać oddana do użytku na przełomie 2022 i 2023 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Kompleks fabryczny „Wigencja” Maurycego Wohlmana i Adolfa Goldmana, Mostostal

Komentarze


 • H. Kowalska
  Gość
  2021-07-15 17:35:12
  Łódź to moja mała ojczyzna. Przez dziesiątki lat była jak sierota, wszystkie władze myślały tylko jak przenieść się do stolicy. Teraz gdy nasza "Hanka" walczy, wyrywa pieniądze dla naszego miasta, każde miejsce któremu przywraca się dawną świetność, gdy buduje się z rozmachem wzrusza mnie to. Szanowna Pani Prezydent ma Pani nasze serca.

 • ŻMIJA
  Gość
  2021-07-18 05:42:15
  Bardzo dziękujemy Pani za sposób rozliczenia kosztów wywozu śmieci zależny od zużycia wody. W końcu jest uczciwie. Dziękujemy, ma Pani naszą dozgonną wdzięczność .Łodzianie.

 • Gość
  Gość
  2021-07-20 08:31:36
  Ja nie jestem wdzięczny tej pani :) Mojego serca NIE ma!!! Pozdrawiam.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.