Rusza budowa wielopoziomowego parkingu w Łodzi. Gdzie powstanie pierwszy z czterech tego typu obiektów?


2022.08.08
Autor: Piotr Maślak
Wraz z początkiem tego miesiąca ruszyły prace przygotowawcze pod budowę pierwszego parkingu wielopoziomowego w Łodzi. Inwestycja na prawie 300 miejsc dla aut zostanie oddana do użytku kierowcom jesienią 2023 roku.

W łódzkim Śródmieściu, na działce przy alei Kościuszki 42 ruszyły prace przygotowawcze pod budowę pierwszego parkingu wielopoziomowego. 1 sierpnia teren inwestycji został przekazany inwestorowi, który rozpoczął wstępne prace ziemne.

Oficjalnie budowa rozpocznie się po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Wniosek jest w trakcie procedowania i w ciągu miesiąca powinien zostać wydany.

Parking wielopoziomowy w Śródmieściu, przy alei Kościuszki 42, który powstaje w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, pomieści 292 auta i zostanie oddany do użytku jesienią 2023 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka Mota-Engil Central Europe, która wyłoniona została do realizacji zadania w toku postępowania przetargowego zakończonego podpisaniem umowy w maju 2020 roku. Prywatny partner będzie przez 29 lat zarządzał wybudowanymi obiektami, ponosząc koszty ich eksploatacji, ale i pobierając opłaty parkingowe. Po wygaśnięciu umowy parkingi staną się własnością miasta.

Przy Kościuszki stanie pierwszy z czterech planowanych parkingów kubaturowych w łódzkim Śródmieściu. We wrześniu br., przekazane zostaną kolejne działki pod tego typu inwestycje: przy ul. Tuwima 12 (118 miejsc), ul. Wschodniej 62/64 (263 miejsca) i ul. Wschodniej 67 (218 miejsc). Łącznie projekt zakłada budowę prawie 900 miejsc parkingowych.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.