Rusza budowa wielopoziomowego parkingu w Łodzi. Gdzie powstanie pierwszy z czterech tego typu obiektów?
Wraz z początkiem tego miesiąca ruszyły prace przygotowawcze pod budowę pierwszego parkingu wielopoziomowego w Łodzi. Inwestycja na prawie 300 miejsc dla aut zostanie oddana do użytku kierowcom jesienią 2023 roku.
W łódzkim Śródmieściu, na działce przy alei Kościuszki 42 ruszyły prace przygotowawcze pod budowę pierwszego parkingu wielopoziomowego. 1 sierpnia teren inwestycji został przekazany inwestorowi, który rozpoczął wstępne prace ziemne.
Oficjalnie budowa rozpocznie się po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Wniosek jest w trakcie procedowania i w ciągu miesiąca powinien zostać wydany.
Parking wielopoziomowy w Śródmieściu, przy alei Kościuszki 42, który powstaje w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, pomieści 292 auta i zostanie oddany do użytku jesienią 2023 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka Mota-Engil Central Europe, która wyłoniona została do realizacji zadania w toku postępowania przetargowego zakończonego podpisaniem umowy w maju 2020 roku. Prywatny partner będzie przez 29 lat zarządzał wybudowanymi obiektami, ponosząc koszty ich eksploatacji, ale i pobierając opłaty parkingowe. Po wygaśnięciu umowy parkingi staną się własnością miasta.
Przy Kościuszki stanie pierwszy z czterech planowanych parkingów kubaturowych w łódzkim Śródmieściu. We wrześniu br., przekazane zostaną kolejne działki pod tego typu inwestycje: przy ul. Tuwima 12 (118 miejsc), ul. Wschodniej 62/64 (263 miejsca) i ul. Wschodniej 67 (218 miejsc). Łącznie projekt zakłada budowę prawie 900 miejsc parkingowych.
W łódzkim Śródmieściu, na działce przy alei Kościuszki 42 ruszyły prace przygotowawcze pod budowę pierwszego parkingu wielopoziomowego. 1 sierpnia teren inwestycji został przekazany inwestorowi, który rozpoczął wstępne prace ziemne.
Parking wielopoziomowy w Śródmieściu, przy alei Kościuszki 42, który powstaje w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, pomieści 292 auta i zostanie oddany do użytku jesienią 2023 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka Mota-Engil Central Europe, która wyłoniona została do realizacji zadania w toku postępowania przetargowego zakończonego podpisaniem umowy w maju 2020 roku. Prywatny partner będzie przez 29 lat zarządzał wybudowanymi obiektami, ponosząc koszty ich eksploatacji, ale i pobierając opłaty parkingowe. Po wygaśnięciu umowy parkingi staną się własnością miasta.
Przy Kościuszki stanie pierwszy z czterech planowanych parkingów kubaturowych w łódzkim Śródmieściu. We wrześniu br., przekazane zostaną kolejne działki pod tego typu inwestycje: przy ul. Tuwima 12 (118 miejsc), ul. Wschodniej 62/64 (263 miejsca) i ul. Wschodniej 67 (218 miejsc). Łącznie projekt zakłada budowę prawie 900 miejsc parkingowych.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra