Docelowa wysokość inwestycji Żurawie w Gdańsku. Jest wykonawca II etapu


2023.05.23
Autor: Piotr Maślak
Inwestycja fińskiego dewelopera naprzeciwko Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku osiągnęła już swoją docelową wysokość. YIT podpisało także umowę z generalnym wykonawcą II etapu Żurawie.

Żurawie to inwestycja fińskiego dewelopera YIT Development w sąsiedztwie ulic Nowomiejskiej, Popiełuszki i Jaracza w gdańskiej dzielnicy Młode Miasto. Za projekt architektoniczny odpowiada profesor Rainer Mahlamäki, współzałożyciel jednej z najbardziej rozpoznawalnych fińskich pracowni architektonicznych - Lahdelma&Mahlamäki Architects.

Obecnie trwa budowa I etapu inwestycji, który osiągnął docelową wysokość. Budynek zlokalizowany naprzeciwko Europejskiego Centrum Solidarności o powierzchni całkowitej wynoszącej 27 200 mkw. dostarczy na rynek 243 mieszkania o zróżnicowanych metrażach i rozkładach. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji podziemny parking oraz przestrzeń z lokalami handlowo-usługowymi w parterze.

YIT podpisało także umowę z firmą Mota-Engil Central Europe, która podobnie jak przy pierwszej części osiedla, została generalnym wykonawcą. W tej części inwestycji Żurawie powstanie 8-kondygnacyjny budynek z lokalami użytkowymi.

Docelowo gdański projekt fińskiego dewelopera będzie miał łącznie ponad 40 500 mkw. powierzchni użytkowej, na której znajdą się 243 mieszkania, 162 lokale użytkowe, a także biurowiec oferujący 23 000 mkw. powierzchni najmu.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.