Fiński deweloper wchodzi do Krakowa. Nabywa dwie działki pod mieszkania


2022.11.09
Autor: Piotr Maślak
Kraków to kolejny rynek w Polsce, w którym swoje projekty realizował będzie fiński deweloper YIT. W stolicy Małopolski firma zakupiła dwie działki budowlane, na których powstanie ponad 700 mieszkań.

W ciągu pierwszych trzech kwartałów br. polski oddział YIT wzbogacił się łącznie o ponad 80 tys. mkw. powierzchni użytkowych mieszkań (PUM) i 1800 lokali. Finowie w ostatnim czasie zakupili dwie działki w Krakowie, na których powstanie ponad 700 mieszkań oraz dwie kolejne w Warszawie na ok. 600 mieszkań, a w Gdańsku trzy na ok. 500 mieszkań.

Zakup nowych gruntów, również w Krakowie, to efekt strategicznych decyzji YIT podjętych z dużym wyprzedzeniem. Niezmiennie poszukujemy atrakcyjnych lokalizacji koncentrując uwagę na największych miastach Polski. Po ustabilizowaniu pozycji w Warszawie oraz Gdańsku przyszedł czas na stolicę Małopolski, która dzięki swojemu potencjałowi oraz wspaniałej historii idealnie wpisuje się w naszą wizję rozwoju
powiedział: Tomasz Konarski, prezes YIT w Polsce

YIT kontynuuje obecnie także budowę już rozpoczętych inwestycji, w tym m.in. wielofunkcyjny obiekt Żurawie w Gdańsku, którego projekt przygotował profesor Rainer Mahlamäki, autor wielokrotnie nagradzanego Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Na warszawskim Służewcu trwa budowa ostatniego etapu osiedla Parkur Residence. Pierwsi mieszkańcy odbiorą klucze do swoich nowych mieszkań jeszcze w tym roku.

Komentarze


  • KateB
    Użytkownik
    2022-11-09 14:31:39
    Znana jest dokładna lokalizacja działek?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.