Jeden z najlepszych fińskich architektów zaprojektował kompleks w Gdańsku


2021.01.21
Autor: Urbanity.pl
Deweloper YIT dysponuje juz pozwoleniem na budowę kompleksu wielofunkcyjnego, który powstanie w dzielnicy Młode Miasto w Gdańsku.

W sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności, na 1,5-hektarowej działce, otoczonej ulicami Nowomiejską, Popiełuszki i Jaracza wybudowany zostanie kompleks wielofunkcyjny o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ponad 40 500 metrów kwadratowych. Jakie funkcje zaoferuje?

Fiński deweloper YIT planuje na działce wybudować 243 mieszkania, 156 mikroapartamentów oraz biurowiec, który zaoferuje nowoczesną przestrzeń biurową na poziomie 23 000 mkw. W parterze zaplanowano przestrzeń pod lokale handlowo-usługowe.Całość dopełnią atrakcyjne przestrzenie prywatne i publiczne, zaprojektowane zgodnie z autorską koncepcją YIT „More Life in Yards”, która zachęcać ma do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Projekt architektoniczny to zasługa jednego z najlepszych fińskich architektów - profesora Rainera Mahlamäki, który jest współzałożycielem jednej z najbardziej rozpoznawalnych fińskich pracowni architektonicznych – Lahdelma&Mahlamäki Architects. To właśnie biuro zaprojektowało Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

Przy tworzeniu projektu gdańskiego kompleksu profesor Rainer Mahlamäki współpracował z architektem Dariuszem Brzezińskim i zespołem z LATERGRUPA ARCHITEKCI Sp. z o.o. oraz architektem Piotrem Chwazikiem i zespołem GCK Sp. z o.o. sp. k. Do realizacji obiektu wykorzystane zostaną takie materiały budowlane jak cegła i szkło, z dodatkiem stali oraz aluminium. W każdym budynku zostaną zaaranżowane zielone tarasy z łąkami kwietnymi.

Biurowiec realizowany będzie zgodnie z wytycznymi certyfikatu BREEAM. Prace budowlane mają ruszyć w drugiej połowie 2021 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.