Budowa podziemnego parkingu na pl. Powstańców Warszawy wkracza w nowy etap
W najbliższy piąte, 9 grudnia rozpocznie się kolejny etap budowy parkingu podziemnego na pl. Powstańców Warszawy, co wiązało się będzie ze mianami w organizacji ruchu samochodowego i pieszego. Inwestycja jest jednym z elementów Nowego Centrum Warszawy.
Od sierpnia trwa budowa parkingu podziemnego na pl. Powstańców Warszawy, który jest jednym z elementów Nowego Centrum Warszawy. W pierwszym etapie inwestycji przebudowano instalacje podziemne, w tym kanalizację przed gmachem Narodowego Banku Polskiego. Wykonawca przesadził ponadto drzewa, które kolidowały z budową parkingu.
W piątek, 9 grudnia, w godzinach wieczornych ruszy realizacja kolejnego etapu. Rozpoczną się również prace wokół samego parkingu oraz rampy wjazdowej i wyjazdowej, co wiązało się będzie z zajęciem obu jezdni, zatok postojowych oraz części chodnika po wschodniej stronie placu. Ta część inwestycji potrwa około dwóch lat. Wyłączona z ruchu zostanie wschodnia jezdnia placu (wzdłuż budynku NBP) na odcinku od ulicy Wareckiej do Świętokrzyskiej. Do tej ostatniej będzie można dojechać ulicami Złotą i Marszałkowską.
Czterokondygnacyjny parking podziemny oferował będzie 420 miejsc postojowych, z czego jedna trzecia będzie przeznaczona dla okolicznych mieszkańców. Inwestycja realizowana jest w formule koncesji, która jest rodzajem partnerstwa publiczno-prywatnego. Koncesjonariusz, spółka IMMO Park Warszawa, należąca do Mota-Engil Central Europe S.A., w całości sfinansuje koszty inwestycji – szacowane na ok. 85 mln zł – i będzie eksploatować parking przez 36 lat, a następnie przekazany w zarządzanie miastu.
Koncesjonariusz w ramach inwestycji posadzi na własny koszt nowe drzewa. Pojawi się też niska zieleń. Otwarcie podziemnego parkingu na pl. Powstańców Warszawy nastąpić ma na przełomie 2024/2025 roku.
Od sierpnia trwa budowa parkingu podziemnego na pl. Powstańców Warszawy, który jest jednym z elementów Nowego Centrum Warszawy. W pierwszym etapie inwestycji przebudowano instalacje podziemne, w tym kanalizację przed gmachem Narodowego Banku Polskiego. Wykonawca przesadził ponadto drzewa, które kolidowały z budową parkingu.
W piątek, 9 grudnia, w godzinach wieczornych ruszy realizacja kolejnego etapu. Rozpoczną się również prace wokół samego parkingu oraz rampy wjazdowej i wyjazdowej, co wiązało się będzie z zajęciem obu jezdni, zatok postojowych oraz części chodnika po wschodniej stronie placu. Ta część inwestycji potrwa około dwóch lat. Wyłączona z ruchu zostanie wschodnia jezdnia placu (wzdłuż budynku NBP) na odcinku od ulicy Wareckiej do Świętokrzyskiej. Do tej ostatniej będzie można dojechać ulicami Złotą i Marszałkowską.
Czterokondygnacyjny parking podziemny oferował będzie 420 miejsc postojowych, z czego jedna trzecia będzie przeznaczona dla okolicznych mieszkańców. Inwestycja realizowana jest w formule koncesji, która jest rodzajem partnerstwa publiczno-prywatnego. Koncesjonariusz, spółka IMMO Park Warszawa, należąca do Mota-Engil Central Europe S.A., w całości sfinansuje koszty inwestycji – szacowane na ok. 85 mln zł – i będzie eksploatować parking przez 36 lat, a następnie przekazany w zarządzanie miastu.
Koncesjonariusz w ramach inwestycji posadzi na własny koszt nowe drzewa. Pojawi się też niska zieleń. Otwarcie podziemnego parkingu na pl. Powstańców Warszawy nastąpić ma na przełomie 2024/2025 roku.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra