Wrocław zyska Bulwar Staromiejski od i2 Development


2015.05.29
Autor: Urbanity.pl
Zaprezentowane zostały szczegółowe plany zagospodarowania prawie 2,6 hektarowego terenu dawnego szpitala im. Babińskiego przy placu Jana Pawła II we Wrocławiu. Inwestorem projektu jest wrocławska firma i2 Decelopment, która zakupiła nieruchomość za 35,8 mln zł.

Spółka i2 Development 14 lutego ubiegłego roku, zakupiła w przetargu nieruchomość za 35 mln 855 tys. złotych. Chodzi o ogromny teren po dawnym szpitalu im. Babińskiego na Starym Mieście we Wrocławiu.

Samorząd wojewódzki kilkukrotnie wystawiał teren przy placu Jana Pawła II na sprzedaż. Pierwotnie działka została wyceniona na 155 mln zł, a w dwóch następnych przetargach w 2012 roku, cena najpierw spadła do 85, a potem do 68 mln zł. W obu postępowaniach nie znalazł się żaden podmiot chętny wylicytować nieruchomość.

Pod koniec 2013 roku, ponownie wystawiony został teren na sprzedaż. Cena wywoławcza wyniosła wtedy już tylko 35,5 mln zł. Wrocławska spółka i2 Development wylicytowała nieruchomość za 35,8 mln zł.

Nowy właściciel planuje zrealizować na działce przy ulicy Podwale i Wszystkich Świętych projekt pod nazwą Bulwar Staromiejski. Kompleks składał się będzie z czternastu budynków, które w większości będą zrewitalizowanymi i przebudowanymi kamienicami. Większość powierzchni zostanie przeznaczona pod mieszkania, których znajdzie się w kompleksie aż 494. Łączna powierzchnia lokali wyniesie 19640 mkw. Pomieszczenia handlowo-usługowe zajmą 5810 mkw., a biura 3369 mkw.

Zrewitalizowany będzie obszar w otulinie fosy i rzeki na której powstanie marina z ławką o długości 120 m i terenami rekreacyjnymi. Cały teren ma zostać udostępniony wszystkich mieszkańcom Wrocławia oraz turystom.

Część obiektów znajdujących się przy pl. Jana Pawła II 8 pochodzi jeszcze z XVI wieku, a kamienica znajdująca się przy ulicy Cieszyńskiego 1 (dawna kostnica szpitala) wpisana jest do rejestru zabytków.

Deweloper przeprowadził już wszystkie prace przygotowawcze i uzyskał niezbędne pozwolenia administracyjne dla całości projektu z przedstawieniem planu zagospodarowania.

Generalnym wykonawcą prac budowlanych została spółka KPB, a projekt architektoniczny przygotowała pracownia Chamielec Architekci. Całość ma być gotowa za 3,5 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.