Coraz więcej szczegółów kompleksu Bulwar Staromiejski we Wrocławiu


2015.10.19
Autor: Urbanity.pl
XVIII-wieczny budynek, który znajduje się na terenie wrocławskiego kompleksu firmy i2 Development - Bulwaru Staromiejskiego, zostanie odrestaurowany na potrzeby mieszkalno-usługowe. Obiekt będzie nosił nazwę Na Kazamatach i zostanie oddany do użytku w trzecim kwartale 2017 roku.

Kompleks Bulwar Staromiejski składał się będzie z czternastu budynków, a inwestycja Na Kazamatach będzie dedykowana do najmu krótkoterminowego dzięki umowie, którą podpisaliśmy z Sun & Snow - czołowym w Polsce operatorem zarządzającym najmem apartamentów.

Zabytkowy budynek powstał w 1776 roku i służył jako kazamaty mieszkalne dla załogi pobliskiej twierdzy. Obiekt, którego projekt przygotował Carl Gotthard Langhans, urodzony na Śląsku wybitny architekt, działający w Berlinie i Poczdamie, autor m.in. berlińskiej Bramy Brandendurskiej, był kilkukrotnie przebudowywany. Z pierwotnego projektu zachował się historyczny układ kazamat, grube ceglane mury i łukowe sklepienia. Prace budowlane prowadzone będą pod nadzorem konserwatora zabytków.

Na Kazamatach będzie budynkiem mieszkalnym z 63 lokalami o metrażach od 23 do 64 metrów kwadratowych - od kawalerek i kawalerek z antresolami do mieszkań 3-pokojowych. Mieszkania będą miały wysokość od 2,75 do ponad 4,5 metrów. Będzie to 5-kondygnacyjny obiekt z jedną kondygnacją podziemną. Na parterze mieścić się będzie siedem lokali użytkowych o powierzchni od 55 do ponad 204 mkw.

i2 Development planuje oddać budynek do użytku w trzecim kwartale 2017 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.