Kompleks Bulwar Staromiejski we Wrocławiu - trwa realizacja ważnej wrocławskiej inwestycji


2016.01.11
Autor: Urbanity.pl
Trwa rewitalizacja 6 z 14 obiektów, które położone są przy placu Jana Pawła II we Wrocławiu. W ramach inwestycji Bulwaru Staromiejskiego powstanie kompleks z rozwiniętą infrastrukturą mieszkaniowo-komercyjną. Inwestorem jest spółka i2 Development.

Wrocławski Bulwar Staromiejski to nie tylko mieszkania oraz lokale użytkowe, ale także marina, a wzdłuż rzeki oraz fosy miejskiej kilkusetmetrowe promenady. Powstaną także stanowiska dla wędkarzy oraz mini-plaża miejska. Wszystko uzupełnione zostanie parkiem ze starodrzewem, kawiarniami oraz restauracjami.

Obecnie na terenie inwestycji przy placu Jana Pawła II trwa rewitalizacja 6 z 14 obiektów. Docelowo Bulwar Staromiejski zaoferuje 494 mieszkania. Nad samą rzeką położonych jest 5 budynków mieszkalnych, w których zaprojektowano 230 lokali, z czego około 120 mieszkań będzie miało widok na rzekę.

Inwestor - spółka i2 Development - ma obecnie w swojej ofercie sześć obiektów, z czego dwa to budynki komercyjne. Nowy Alexanderhaus będzie 7-kondygnacyjnym obiektem biurowym, w którym znajdą się pomieszczenia biurowe klasy A o powierzchni 2787 mkw. Parter biurowca zostanie zagospodarowany pod lokale handlowo-usługowe. Z kolei The Place jest szkatułkowym budynkiem z powierzchniami biurowo-usługowymi.

Plany zagospodarowania Bulwaru Staromiejskiego obejmują teren o łącznej powierzchni 2,5 hektara - częściowo trwają na nim prace archeologiczne, które niebawem obejmą cały obszar.

Oddanie do użytku całej inwestycji zaplanowano na 2018 rok, a poszczególne budynki będą oddawane do użytku sukcesywnie począwszy od trzeciego kwartału bieżącego roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.