Oficjalnie ruszyła budowa kompleksu OVO Wrocław

2014.04.24

Na działce, na której zrealizowany ma zostać kompleks OVO, wreszcie pojawił się ciężki sprzęt. Oznacza to, że po wielu latach oczekiwań ruszyła budowa 9-kondygnacyjnego apartamentowca z pięciogwiazdkowym hotelem DoubleTree by Hilton.

OVO Wrocław przy ulicy Podwale to apartamentowiec z niemal 170 lokalami, pięciogwiazdkowy hotel Hilton z 190 pokojami oraz biura i lokale usługowe.

Na działce, jeszcze przed wielkanocnymi świętami, pojawiły się koparki, a obecnie trwa ustawianie kontenerów budowlanych. Generalnym wykonawcą jest firma Eiffage Polska Budownictwo. Za projekt architektoniczny odpowiada renomowana pracownia Gottesman-Szmelcman Architecture.

Według harmonogramu przyjętego przez inwestora, spółkę Wings Properties, poziom 0 ma zostać osiągnięty po czterech miesiącach. Po roku inwestycja osiągnie stan surowy zamknięty, a całkowite zakończenie inwestycji wraz z pozwoleniem na użytkowanie planowane jest na kwiecień 2016 roku.

OVO Wrocław to 9-kondygnacyjny budynek, z czego trzy kondygnacje znajdą się pod ziemią.

Całkowity koszt inwestycji to 260 mln złotych.

Źródło: tuwroclaw.com

Inne wiadomości o Ovo Wrocław, Eiffage Polska Budownictwo, Wings Properties

Komentarze


  • WrocLove
    Gość
    2014-04-24 10:26:33
    no wreszcie, oby już więcej przeszkód nie było w związku z inwestycją, bo w rejonie OVO robi się kawałek porządnego miasta

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.