Budowa Angel River we Wrocławiu wkracza w kolejny etap

2016.11.21

Zakończyły się prace ziemne i przygotowawcze pod budowę wrocławskiego apartamentowca Angel River. Karmar, jako generalny wykonawca inwestycji, przejął już plac budowy i przystąpił do prac nad fundamentami budynków.

Angel River będzie kompleksem mieszkaniowym z 55-metrową wieżą oraz 3-kondygnacyjna podziemna hala garażową. Cały obiekt będzie miał powierzchnię ponad 46 000 metrów kwadratowych.

Łącznie w apartamentowcu Angel River znajdzie się 341 mieszkań o metrażach od 24 do 118 metrów kwadratowych, w rozkładach od kawalerek do lokali 5-pokojowych. Kompleks będzie oferował również strefę fitness z saunami i spa, reprezentacyjne lobby ze strefą spotkań oraz salę zabaw dla dzieci.

W ostatnim czasie zakończyły się prace ziemne i przygotowawcze. Na placu budowy pojawił się już generalny wykonawca inwestycji - firma Karmar. Według harmonogramu, budowa Angel River wyjdzie z ziemi wiosną 2017 roku. 9-piętrowy budynek oraz 55-metrowa wieża będą realizowane równocześnie.

W ramach inwestycji inwestor przebuduje także nabrzeże rzeki Oławy, tworząc tam marinę i ogólnodostępny bulwar, oraz zmodernizuje skrzyżowanie ulic Traugutta i Mierniczej, która zostanie przedłużona do Angel River.

Docelowo na budowie wrocławskiego kompleksu będą pracowały trzy żurawie oraz 300 pracowników.

Za projekt architektoniczny odpowiada biuro Maćków, w oparciu o koncepcję renomowanej paryskiej pracowni Gottesman Szmelcman Architecture. Inwestycja o wartości 110 mln zł., zostanie oddana do użytku w trzecim kwartale 2018 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.