Przebudowa układu komunikacyjnego przy Galerii Świdnickiej

2011.11.29

Dobiegają końca prace związane z przebudową infrastruktury drogowej wokół Galerii Świdnickiej, której inwestorem jest Rank Progress SA. Poprawa stanu dróg oraz nowe odcinki ulic mają ułatwić komunikację w okolicy jeszcze przed otwarciem obiektu.

Na ulicy Westerplatte w Świdnicy - na odcinku na wysokości mostu do skrzyżowania z placem Drzymały - wrócił już ruch dwukierunkowy. Zakończona została także przebudowa ulicy Równej, przebiegającej prostopadle do ulicy Westerplatte. Służby miejskie kończą natomiast prace związane z budową mostu na rzece Witoszówka, która sąsiaduje z Galerią Świdnicką od południowej strony.

Wszystkie budowane drogi dojazdowe do powstającej galerii są efektem prac realizowanych i finansowanych przez inwestora - firmę Rank Progress SA.

Do końca zmierzają prace na parkingu galerii, znajdującym się na dachu centrum. Obecnie wykonywane są tam wjazdy i zjazdy.

Cały czas trwa też proces komercjalizacji galerii. Lokale przekazywane są kolejnym najemcom. Zgodnie z harmonogramem, w większości lokali prace adaptacyjne rozpoczną się jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Aktualnie trwają one m.in. w sklepach Intermarche oraz Reserved. Deweloper podpisał już między innymi umowy najmu na obecność takich marek, jak: Apart, CCC, Cropp, House, Mohito, Orsay, a także sieci Empik, Kolporter, Media Expert, Rossmann i Vision Express. W galerii znajdzie się również kino Cinema 3D, centrum fitness oraz restauracje Choice, Efez, Siciliano, Broaster Chicken oraz 3Naj.

Otwarcie Galerii Świdnickiej, o powierzchni całkowitej 24 tys. mkw., zaplanowano na początek marca 2012 roku. Obiekt powstaje w ścisłym centrum Świdnicy, na miejscu nieistniejących już Zakładów Elektrotechniki Motoryzacyjnej. To jedyna galeria handlowa w mieście, liczącym blisko 60 tys. mieszkańców.

Źródło: mat.pras/Urbanity

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.