Wrocławski Port Popowice znowu zacznie tętnić życiem


2018.11.14
Autor: Urbanity.pl
Vantage Development wraz z Rank Progress rozpoczyna sprzedaż mieszkań w jednej z najbardziej wyczekiwanych inwestycji we Wrocławiu – Porcie Popowice. Inwestycja powstanie na terenie o powierzchni ok. 14 ha.

Przy samej Odrze, w ciągu 10 lat powstanie około 2 500 mieszkań - takie plany mają wspólnie Vantage Development i Rank Progress, firmy które zrealizują projekt Port Popowice. Obecnie startuje sprzedaż w pierwszym etapie inwestycji.

W ofercie znajduje się 159 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 28 do 83 mkw., w budynku IA, docelowo do sprzedaży w I etapie trafi około 400 lokali. Miejsca parkingowe dostępne będą zarówno w podziemnej hali garażowej, jak i na miejscach postojowych, zlokalizowanych w sąsiedztwie budynku. W budowie są obecnie trzy obiekty, zlokalizowane od strony Parku Zachodniego i ulicy Popowickiej. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Majewski Architektura. Zakończenie realizacji budynku IA planowane jest na IV kwartał 2019 roku.

Docelowo projekt Port Popowice będzie połączeniem funkcji mieszkaniowej, biurowej, usługowej i rekreacyjnej.

Historia dawnego Portu Popowice sięga przełomu XIX i XX wieku, kiedy w niewielkiej miejscowości Pöpelwitz powstał port rzeczny z własnym połączeniem kolejowym. W latach 70. na jego terenie znajdowała się tzw. Fabryka Domów, która tworzyła budulec do powstającego w sąsiedztwie osiedla Popowice. Port ostatecznie zamknięto w latach 80.

Komentarze


  • Albert
    Gość
    2018-11-14 18:06:20
    Ciekawe czy w ramach dodatkowych, ewentualnych atrakcji developer daje gratis (dla nowych właścicieli) w postaci łódki, pontonu, motorówki lub innego pływającego urządzenia. W 1997 roku podczas powodzi, właśnie od portu Popowice zaczęło się zalewanie wschodniej cześć Kozanowa. całego parku i częściowo Popowic. Szczęścia powodzenia.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.