Znamy projekt 80-metrowca we wrocławskim Porcie Popowice

2020.09.24

Architekci z pracowni BBGK stworzyli zwycięski projekt budynku mieszkalnego o wysokości 80 metrów, który stanie w kompleksie Port Popowice.

W bezpośrednim sąsiedztwie basenu portowego w Porcie Popowice wybudowana zostanie wieża o wysokości 80 metrów, w której znajdą się 454 mieszkania, trzypoziomowa podziemna hala garażowa oraz część usługowa w parterze. Projekt architektoniczny stworzyło biuro BBGK Architekci.

W sąsiedztwie wieży zaplanowano także dwa dodatkowe budynki, w których łącznie dostępnych będzie 108 mieszkań.

Wysokościowiec, który powstanie w Porcie Popowice składał się będzie z trzech przesuniętych względem siebie brył. Dzięki temu zabiegowi większa liczba przyszłych mieszkańców będzie mogła również cieszyć się wyjątkowym widokiem na Odrę i miasto. Tym bardziej, że architekci zaproponowali również wykorzystanie przeszklonej elewacji kurtynowej.

Wokół 80-metrowego budynku powstanie wiele zieleni oraz przestrzeni dla różnych aktywności, w tym m.in. amfiteatr, plac piknikowy, plac zabaw, plac fontann i mgły. W parterze budynku znajdą się kawiarnie z ogródkami.

Budowa budynku oznaczonego literą "O" oraz przestrzeni wokół mariny zaplanowana jest na najbliższe lata. W ciągu najbliższych miesięcy opracowana ma zostać ostateczna wizualizacja wieży wraz z zagospodarowaną przestrzenią basenu portowego.

Pod koniec ubiegłego roku rozstrzygnięto konkurs na koncepcję zagospodarowania basenu portowego, a zwycięski projekt opracowała pracownia AiS.

Port Popowice to projekt realizowany wspólnie przez Vantage Development i Rank Progress. Obecnie trwają odbiory mieszkań w kolejnych budynkach I etapu. Nowe kondygnacje naziemne powstają w budynkach „G” i „H” (II etap projektu).

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Ua
    Gość
    2020-09-24 17:48:31
    No nareszcie jakaś wmiare porządna zabudowa. Mam nadzieje że w przyszłości tylko więcej takich projektów

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.