Część prac drogowych przy Galerii Świdnickiej zakończona


2011.12.20
Autor: Urbanity
Zakończyła się prowadzona przez miasto Świdnica przebudowa ulicy Śląskiej. Była ona skoordynowana z pracami realizowanymi przez Rank Progress SA w związku z inwestycją firmy - Galerią Świdnicką.

Przejezdna już ulica Śląska przebudowywana była na odcinku od skrzyżowania z ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej do mostu na rzece Witoszówka, sąsiadującego z powstającą Galerią Świdnicką od strony południowej. Prace te, wraz z przebudową mostu, trwały od listopada 2010 r. do listopada 2011 r. Były one skoordynowane z działaniami realizowanymi przez firmę Rank Progress SA - inwestora zlokalizowanej przy ul. Westerplatte galerii. Deweloper wybudował tam 37,5-metrowe rondo, któremu nadano nazwę Orląt Lwowskich, oraz parking. Kierowcy mogą korzystać z nowego ronda od końca listopada. Obecnie trwa budowa dróg dojazdowych do centrum handlowego.

"Wraz ze zbliżającym się otwarciem Galerii Świdnickiej, dobiegają końca prace związane z budową dojazdu do obiektu. Kolejne etapy to m.in. ułożenie chodników, zazielenienie terenu wokół centrum oraz zamontowanie bramek przy wjeździe. Prace przebiegają zgodnie z planem, więc już na początku marca 2012 roku mieszkańcy Świdnicy będą mogli zapoznać się z efektami naszych działań" - mówi Grzegorz Kołcz, Dyrektor ds. Inwestycji Grupy Kapitałowej Rank Progress.

Prace związane z dogodną komunikacją w rejonie Galerii Świdnickiej warte są 4 mln zł i są finansowane przez Rank Progress.

Obecnie trwa też proces komercjalizacji centrum, a lokale przekazywane są kolejnym najemcom. Zgodnie z harmonogramem, w większości lokali rozpoczynają się już prace adaptacyjne. Wśród najemców Galerii Świdnickiej są m.in. Apart, CCC, Cropptown, House, Mohito, Orsay, Reserved, a także sieci Empik, Intermarche, Kolporter, Media Expert, Rossmann i Vision Express. Znajdą się
w niej również: kino Cinema 3D, centrum fitness oraz restauracje Choice, Efez, Siciliano, Broaster Chicken oraz 3Naj.

Obiekt o powierzchni całkowitej 24 tys. mkw. powstaje w ścisłym centrum Świdnicy, na miejscu nieistniejących już Zakładów Elektrotechniki Motoryzacyjnej. To jedyna galeria handlowa w mieście, liczącym blisko 60 tys. mieszkańców.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.