J.W. Construction wybuduje nad Odrą w Szczecinie prawie 800 mieszkań


2022.01.10
Autor: Urbanity.pl
Ruszyła budowa nowego osiedla na Łasztowni, w którym powstaną mieszkania z widokiem na rzekę i lewobrzeżny Szczecin. Deweloperem jest znana z realizacji wieżowca Hanza Tower - firma J.W. Construction.

Osiedle Nad Odrą w Szczecinie powstanie między Mostem Długim a Kanałem Zielonym i będzie to trzecia inwestycja mieszkaniowa na terenach Międzyodrza. Dwa pierwsze osiedla już powstają na Kępie Parnickiej.

Między ulicą Celną a Odrą na Łasztowni powstanie kompleks apartamentowców z mariną i częścią handlowo-usługową. S tym miesiącu rozpoczęła się przedsprzedaż mieszkań, a generalnym wykonawcą została firma Porr.

Osiedle Nad Odrą powstanie w kilku etapach. Pierwsza część, która usytuowana będzie najbliżej Kanału Zielonego składała się będzie z budynku wielorodzinnego na 189 mieszkań i 23 lokale o charakterze handlowo-usługowym w parterze. Z kolei trzykondygnacyjny garaż zapewni 218 miejsc parkingowych. Budynek będzie miał łącznie 7 kondygnacji, ale w niektórych miejscach będzie obniżony do 5. lub 6.

Szczecińska inwestycja na Łasztowni będzie posiadała wiele atutów, w tym m.in. mieszkania dwustronne i narożne z panoramicznymi przeszkleniami, przestronne balkony i tarasy o powierzchni do 85 m kw., czy zielone tarasy na dachach budynków i własna marina.

Drugi etap osiedla to budynek o wysokości od 5 do 7 kondygnacji, mieszczący się bliżej Mostu Długiego, w którym powstanie 237 mieszkań oraz lokale usługowe. Trzecia faza projektu jest jeszcze przygotowywana. Docelowo osiedle Nad Odrą zaoferuje prawie 800 lokali.

Komentarze


 • Mikirorke
  Gość
  2022-01-11 16:07:57
  Podali termin zakończenia prac ? Bo hanza do dzisiaj nie skończona

 • Gość 01
  Gość
  2022-01-15 02:36:35
  Nie powinni otrzymać pozwolenia na budowę w takim mieście jak Szczecinie, bo niszczą urbanistykę miasta, ten projekt jest bardzo słaby. Ten developer jest nastawiony na masówkę i jakość go nie interesuje.


 • Paweł
  Gość
  2022-01-18 13:49:30
  Uważam podobnie, to jest zbyt dobra miejscówka, żeby takie byle co stawiać.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.